+380673870816 +380673870816

У Рівному відкрили виставку артефактів, знайдених під час розкопок палацу Любомирських (ВІДЕО)

Дослідники  оприлюднили результати своєї роботи. У Рівному відкрили виставку, яка об’єднала артефакти, знайдені археологами  під час розкопок палацу Любомирських та замку литовсько-польської доби.

Гончарний посуд 15-16 століття, кераміка, вироби зі скла, заліза, кольорових металів, озброєння  та навіть монети 16 -18 століття.  Такий історичний скарб під землею знайшли археологи під час літньо-осінніх розкопок палацу Любомирських і замку литовсько - польської доби.

Олексій Войтюк, старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини обласного краєзнавчого музею:

- В мене за спиною металопластика з кольорових металів. Монети, торгові пломби. Досить цікавою є пластинка із зображенням лева з бронзи. Це або оклад, або оздоба. Але так  як це фрагмент, ми надіємося, що наступного року до цієї пластинки ще зможемо щось додати.

Дослідникам вдалося виявити кілька тисяч предметів. На виставці ж представлені ті, які на даний час  ідентифікували та  від реставрували - це понад  300 експонатів. Ці артефакти, на переконання археологів, відкривають нову сторінку історії нашого міста. Тривалий час Рівне було у забутті.

Богдан Прищепа, заступник директора ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАНУ:

- иявилося, що найдавніше поселення було в мідному віці, 4 тисячоліття до нашої ери. І ми знайшли ранні матеріали литовської доби. Маємо велику колекцію монет, кераміки, 16-17 століття. І наступний етап - приходять князі Любомирські , вони розбудовують. Як оборонний об’єкт, замок став непотрібним  і той рів, який ми розкопували, його наказали засипати. Засипали у 20-х чи на початку 30- х років 18 століття.

Нині ведеться розчистка і підземного містечка, яке виявили  в парку Шевченка. Але деякі археологи попереджають, вести там розкопки може бути небезпечно.

Олексій Войтюк, старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини обласного краєзнавчого музею:

Насамперед - обвал. Бо якщо там немає перекриття, а там в більшості так, на скільки я пам’ятаю, то треба спочатку знімати відкритим способом. Про існування військових складів відомо, про вибухи - теж. І я сумніваюся, що коли вибухнув склад, то там ходили  і визбирували військові . Те, що було на поверхні зібрали, якщо зібрали, а все решта - присипане лишилося.  Але, хто його знає, куди доведуть ці приміщення і на що можна буде натрапити по ходу роботи.

Загалом, попереду у рівненських археологів ще багато знахідок.  Продовжити розкопки палацу Любомирських планують  навесні, але для цього потрібно  отримати дозвіл Міністерства культури і туризму.

Схожі статті