+380673870816 +380673870816

В МЕГУ пройшов традиційний щорічний конкурс колядок та щедрівок (ВІДЕО)

Заспівати та перемогти. В МЕГУ пройшов традиційний щорічний конкурс колядок та щедрівок «Андріївські вечорниці». Студенти дивували глядачів та членів журі незвичними і водночас аутентичними піснями, запальними танцями, театралізованими постановками.

Дубль 105. Відому всім новорічну кінострічку «Іронія долі або з легким паром» студенти факультету журналістики продемонстрували по-своєму. На сцені історія переписувалася декілька разів. То смішно, то трагічно, то жахливо, і навіть у стилі індійського кіно. Саме у такий спосіб студенти вирішили продемонструвати непростий процес зйомок. Першокурснику Ярославу Піддубному дісталася роль Іполита. Каже, перевтілитися у ревнивого персонажа було не складно.

Ярослав Піддубний, студент факультету журналістики МЕГУ:

Чи близький? Та, в принципі, так. Пальто мені личить, тобто одяг підходить. По характеру – теж, до речі. Можу такого більш строгого зіграти, грубо себе показати.

А студенти історико-філологічного факультету вирішили вразити журі аутентичністю у поєднанні із сучасністю. На сцену вони вийшли у вишиванках, із хустинами на плечах. І заколядували звичну для всіх колядку «Нова радість стала», але у сучасній інтерпретації.

Юлія Головатчик розповідає, до конкурсу готувалися поспіхом. Однак, це не завадило влаштувати на сцені справжнє свято. 

Юлія Головатчик, студентка історико-філологічного факультету МЕГУ:

- Оскільки зараз іде сесія у всіх студентів, то готувалися, як зазвичай, в останній момент. В принципі, було не складно. Зараз є Інтернет, є колядки старі і нові. Старалися шукати щось невідоме. Те, що ніхто ніколи не чув. Вибирали різні вірші, костюми, наряди.

А от Андрій Пасічник, студент економічного факультету, традиційно, рік у рік, грає роль господаря в домі. Каже, вже звикся із образом. Щорічне проведення такого конкурсу допомагає молодому поколінню не забувати про своє коріння і унікальні українські традиції святкування Нового року та Різдва.   

Андрій Пасічник, студент економічного факультету МЕГУ:

- Звичайно, потрібний, щоб ніхто не забував старі традиції українські, колядки, щедрівки. І показувати людям, як було раніше і як зараз це роблять.

Загалом, у конкурсі колядок та щедрівок «Андріївські вечорниці» взяли участь студенти восьми факультетів. Кожний з них намагався піснями, танцями, віршами, постановками здивувати і глядача і членів журі. А здобути їхню прихильність, як відомо, не так вже і просто.

Тетяна Розумна , художній керівник Центру естетичного та громадянського виховання студентської молоді МЕГУ :

- Потрібно показати трішечки акторської майстерності. Вітаються масові номери, о ригінальність, пісні. Навіть, можуть бути інсценівки певні. Власне, щоб це не були просто самі колядки та щедрівки, а щоб було більше театралізоване дійство.

Учасники конкурсу та організатори сподіваються, що головна ціль досягнута, і вони змогли подарувати глядачам передсвятковий настрій.

Схожі статті