+380673870816 +380673870816

У Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни з початку бойових дій на Сході більше тисячі учасників АТО отримали допомогу (ВІДЕО)

Більше тисячі учасників АТО отримали  допомогу в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни з початку бойових дій на Сході. Заклад вважається одним з кращих в Україні, для реабілітації військових.  Хлопці тут знову вчаться робити перші кроки та адаптовуватися до мирного життя.

Травму хребта Андрій Бадарак отримав під Широкіно. Розповідає, разом з побратимами підірвався на міні, один товариш загинув на місці, інший лишився без ноги. Після трагедії Андрія до звичайного життя повертали у багатьох військових шпиталях. Останній пункт прибуття - Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни у Клевані. Тут боєць вже три місяці і має прогрес.

Андрій Бадарак, учасник АТО:

- Мені є з чим зрівняти, я по всіх госпіталях покатався. Тут найкраще. Я був у військових госпіталях - це жорстко, воєнні. Всім все одно.  Лікують, то й лікують. Але ж треба увага. Треба, щоб хтось займався. То й самий реабілітолог, що «не відстань», щоб робити, тут я сюди потрапив, у басейні я вже ходжу ногами.

Приймають тут атовців і у тяжкому стані. У відділі інтенсивної терапії та реанімації таких дванадцятеро.

Добровольця з Правого сектору Романа Кубишкіна взагалі випадково знайшли серед «двохсотих» і врятували. Вогнепальне осколкове поранення голови отримав у селі Піски. Стан чоловіка - вкрай важкий.

Олександр Левчук, завідувач відділу інтенсивної терапії та реанімації:

Контакту практично немає ніякого. Реакція на звук є. Відкриває очі, відкриває рота. Показує язик. Це,  практично, всі функції.

 У госпіталі нині перебуває 60 бійців з усієї України, заклад переповнений, адже приймає ще й інших ветеранів .  До життя їх повертають за допомогою різних методик.

Андрій Бурачик, начальник Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:

- Вони проходять і медикаментозне лікування, психологічну, фізичну реабілітацію в повному об’ємі. Лікуванням  і  харчуванням ми забезпечені в повному об’ємі. Медикаментозне - 65 гривень в день, а на харчування 55 гривень вдень.

Оздоровлення отримало вже більше тисячі атовців. Чимало цих бійців мають державні відзнаки за мужність і захист Батьківщини. Наш герой - Андрій Бадарак іронічно жартує - його нагорода від держави - ось цей інвалідний візок. У планах - розпрощатися з ним, стати на ноги і відправитись на риболовлю. Поки Андрій мріє, лікарі борються за життя Романа. Прогнози на його майбутнє - не надто втішні.

Якщо він і залишиться жити, то в такому стані.

Схожі статті