+380673870816 +380673870816

Підприємцям Рівного розповіли, як потрібно діяти у разі виявлення підозрілих предметів у розважальних чи торгових закладах (ВІДЕО)

Свято наближається. Втім, експерти радять бути напоготові. Зважаючи на трагічні події, які розгорнулися на Сході України, і не припиняються вже третій рік поспіль, підприємців Рівного зібрали разом, аби розповісти, як потрібно діяти у разі виявлення підозрілих предметів у розважальних чи торгових закладах напередодні та під час новорічно-різдвяних свят.

Підозрілий дзвінок в одному із рівненських супермаркетів прозвучав минулого тижня. Повідомили про вибухівку у торговому залі. Працівники закладу не розгубилися.

Валентин Дичко, заступник керуючого справами з питань безпеки гіпермаркету:

Подібний випадок у нас був. На телефон нашого торгового центру у інформаційний відділ був дзвінок, дуже підозрілий. Ми викликали поліцію. Співпрацювали дуже нормально, ефективно. На щастя, нічого не виявили.

Жартівника так і не знайшли. Проте, можливість справжнього терористичного акту на Рівненщині таки припустима. Оскільки, в Україні є 4 рівні терористичної загрози - червоний, жовтий, синій та сірий. Наша область знаходиться у синьому. Для порівняння, червоний рівень терористичних загроз  - це Луганська та Донецька області, а також Автономна Республіка Крим. Тому, аби уникнути будь-яких небезпечних знахідок, особливо напередодні новорічно-різдзвяних свят, силові структури зустрілися із підприємцями Рівного.  

Олександр Пиж, заступник начальника УСБУ у Рівненській області:

- У нас зараз почнеться, фактично, місяць святкувань. І найбільше людей буде перебувати саме у тих закладах, які ви представляєте - торгово-розважальні, заклади громадського харчування, готельні комплекси і так далі.

Експерти вкотре нагадують алгоритм дій, під час виявлення підозрілого предмету. Зокрема, в першу чергу, слід повідомити керівництво, зателефонувати за номерами - 101, 102, а також продублювати дзвінок на номер - 1553.

Руслан Демуров, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Рівненського міськвиконкому:  

В заходах по цьому небезпечному приладу чи предмету приймає участь близько 12-13 служб міськвиконкому. Це і швидка допомога, і електрики, і газовики, управління капітального будівництва. Піднімаються служби спеціальних засобів, тобто автовишки, автотрансопрт, крани.

Правоохоронці зазначають, не всі жителі Рівного розуміють всю серйозність можливих терористичних актів. Особливо, це спостерігається під час проведення навчань. Та, кажуть, у будь-який момент умовний муляж може виявитися цілком справжньою вибухівкою.

Андрій Крутень, заступник начальника Управління патрульної поліції Рівного:

- Незважаючи на те, приїжджають працівники правоохоронних органів, які здійснюють оточення місця події у форменному одязі із розпізнавальними знаками. Дуже багато осіб і, включаючи самих осіб працівників установ та організацій, заважають здійснювати сам процес, оскільки говорять, що там у них щось знаходиться. 

Для тих, хто не зовсім засвоїв алгоритм поводження під час виявлення підозрілого предмету у громадському місці експерти радять обзавестись спеціальною пам’яткою.

Схожі статті