+380673870816 +380673870816

Активісти хочуть зробити пішохідний простір Рівного комфортнішим (ВІДЕО)

З Рівного потрібно викорінити дух радянщини та недбалого проектування. Зробити місто комфортнішим урбаністи та активісти вирішили за допомогою своїх рекомендацій. Під прицілом планувальників  усе, що не так у місті - від бруківки ,яка може бути в одному місці з різних матеріалів і покладена недобросовісно і до  дерев ,які приречені на всихання, через  недосконалість  мощення.

Андрій Шевчук, урбаніст:

- Маємо дуже велику кількість мощення, де воно підняте поруйноване. Здебільшого через те, що дерево, споживаючи ту воду, не має можливості споживати і коріння росте, руйнує мощення. Відповідно, ми маємо погане мощення, а з другого боку, ми маємо велику кількість дерев, які вже приречені. Дерево не вмирає за рік  ,воно вмирає з 10-20  років.

Зливна каналізація - ще одна проблема нашого міста. Загалом, в Україні  лише 6 % вулиць забезпечені  цією інженерною системою.  Проте, відхрещуватися з року в рік від проблеми - теж  не вихід ,переконані активісти.  Свою увагу звертають і на тротуари - не вистачає правильно влаштованих понижень. А взимку  пішохідне середовище має свою небезпеку.

Андрій Шевчук, урбаніст:

- Зараз, коли стає сніг. Та вода б стікала на газони, а виходить навпаки. Під вечір ця вся вода замерзне. І просто більша кількість людей впаде, тільки через те, що більша кількість води на тих тротуарах замерзне.

 Проектувальники також радять ефективніше використовувати ширину вулиці і розробляти зручнішу технологію паркувань.

Андрій Шевчук, урбаніст:

- Замість паркування на тротуарах, паркування в кишенях, між деревами, коли є безпечний тротуар.

Для того, щоб усунути всі ці недопрацювання , активісти спільно з планувальниками розробили ряд рекомендацій. Кажуть, для втілення цього досвіду значних грошових вливань не потрібно. Це радше  поради і попередження, аби типові помилки проектування не повторювалися знову.

Зураб Кантарія, громадський активіст:

- Ми готові проводити навчання для проектантів. Ми готові вчити депутатів .Ми готові розповідати більше громадським активістам, щоб вони потім контролювали, а як саме виконуються ці рекомендації.

Яким бачать своє місто рівняни - ми поцікавилися під час опитування.  Більшість людей старшого віку взагалі не цікавляться благоустроєм пішохідного простору, молодь же має кілька побажань і зауважень:

- На даний момент - це дороги. По ним неможливо ходити. Ожеледиця.

- Ну, охайність, чистота  - це дуже пріорітетне питання. Якби було чисто, то звагалі було б шикарно.

- Велосипедну дорогу хай хоч одну побудують, до озера хоч б.

 Якби зміни відбулися, потрібно, щоб до рекомендацій прислухалися. То ж активісти шукають  найдієвіші важелі впливу на міську владу.  Відповідний проект рішення хочуть розглянути на сесії. Або  навесні, коли розпочнуться роботи по благоустрою міста, пішохідний простір став більш зручним та безпечним для рівнян.

Схожі статті