+380673870816 +380673870816

Юні винахідки змагались за звання кращого (ВІДЕО)

У Рівному відбувся щорічний шкільний конкурс  винахідників. Василь Первозчиков приїхав із міста Дубно, хлопець вже не вперше бере участь в цьому конкурсі. Цього разу із своїм керівником. Вони представлять на розсуд суддів тренажер для посттравматичної реабілітації людей із проблеми нижніх кінцівок.

Василь Первозчиков, вихованець станції юних техніків м. Дубно:

- Такі прилади є, але вони мають суттєві недостатки і ми їх виправили. Його особливість - це компактність і використання гідросистеми для кожної ноги окремо, що дозволяє кожну ногу навантажувати за своєю програмою.

Назар Дзюбак разом із своїм керівником працювали над розробкою нового бронежилету, який, на їх думку, зможе врятувати більше життів наших захисників.

Назар Дзюбак, учень ЗОШ №25 м. Рівне:

- Це бронежилет із рельєфною поверхнею, у вигляді пірамід. Це підвищує клас захисту бронежилету, відсутнє пряме попадання у неможливості пробиття бронежилету.

Серед юних винахідників зустрічаються і дівчата.

Анна Ковальчук, учениця ЗОШ №25 м. Рівне:

- Я, з допомогою свого керівника, виконала проект ручного весла жалюзі. Це являє собою просте весло у роботі, що працює наступним чином: коли воно знаходиться в закритому стані і при цьому рамка тримач не виходить за межі рідини, а коли вже весляр перештовхує її вперед-назад під холостом у русі, жалюзі відкриваються і це повторюється циклічно.

Загалом з Рівненської області в конкурсі взяли участь близько двадцяти учнів. Кожен із них представив цікаві та ексклюзивні розробки. Голова журі Віктор Бернацький розповідає, оцінюють винаходи за двома найважливішими критеріями.

Віктор Бернацький, заслужений винахідник України, голова журі:

- Ідей мільйон. Бо глянувши навколо себе - кожна річ потребує вдосконалення, а коли пропозиція має елемент новизни і корисний позитивний ефект, це вже може бути елементом винаходом. Бо ж такі пропозиції, що вони володіють новизною, але не мають позитивного ефекту. Наприклад, до автомобіля зверху 5 колесо, ніби новизна, а ефект нульовий. Тобто два фактори у винахідництві: перше - це новизна і друге - це позитивний ефект, порівняно з прототипом.

Володимир Южаков, директор Рівненської обласної станції юних техніків:

- Найкращі роботи, які заслуговують, щоб показати їх не тільки на Україну, а й буває, що і зацікавлюються і в Європі, є навіть і такі роботи. Везуть,  там захищають. Ті самі учні доводять, що це роботи є потрібними практичними і щось раціоналізаторське у них є.

Схожі статті