+380673870816 +380673870816

У Рівному людям з обмеженими можливостями присвятили засідання круглого столу

Людям з обмеженими можливостями присвятили засідання круглого столу. Захід під назвою "Гарантії держави з реабілітації та соціалізації людей з інвалідністю" організувала громадська рада при Рівненській облдержадміністрації.  

Ще на минулому засіданні круглого столу громадська рада підняла актуальні питання з реабілітації та соціалізації людей з інвалідністю. Увагу загострили на індивідуальних засобах гігієни. Правду кажучи, немає впевненості, що памперсів усім людям з обмеженими можливостями нашого регіону вистачає. Проте в управлінні праці та соціального обслуговування населення запевнили, що на сьогоднішній день їхні склади налічують достатньо засобів індивідуальної гігієни.

Андрій Спірідонов, заступник начальника управління праці та соціального обслуговування населення Рівненської ОДА:

- Тендери проходять в Міністерстві дуже пізно. І поставки надходять у грудні, початку січня місяця. На сьогоднішній день, практично половину того, що є на складі, ми вже розвезли по районах. Люди забезпечені цими засобами.

Що ж до людей з вадами зору, а їх в області нараховується півтори тисячі, вони й досі дискомфортно почувають себе в громадських місцях. Щодо вуличної структури, незрячі просять владу контролювати та попереджувати людей про каналізаційні люки, траншеї та ями, а також звернути увагу на паркування транспортних засобів на тротуарах. Аби люди з порушенням зору у нашому місті відчули себе хоч трохи безпечніше та комфортно. Нагальною ж проблемою, за словами незрячих, все ще залишається комунальна сфера. Вони просять міську владу організувати пільги, хоч би на один вид комунальних послуг.

Любов Боровська, голова обласної організації УТОС:

- Виділяють кошти з фонду "Допомога", наприклад, щорічно, але дуже мізерні. Вони не можуть замінити комунальних пільг. Якщо, наприклад, того року виділили 40 тисяч на область, а інвалідів 1,5 тисячі, то на кожну людину припадає лише 25 гривень.

Ті самі вуличні проблеми переслідують і людей з опорно-руховими порушеннями. Їх непокоїть мала кількість пандусів, з’їздів та спеціальних перил.

Тамара Савінкова, голова Рівненського міського товариства інвалідів з порушенням рухового апарату:

- Ці пантуси роблять з порушеннями, обо роблять під кутом 45 градусів.

Що ж до працевлаштування, то за послугами до служби зайнятості цьогоріч звернулося близько 900 осіб з інвалідністю, працевлаштувався кожен четвертий.

Валентина Васильєва, начальник відділу Рівненського обласного центру зайнятості:

- Пошук роботи для них звичайно ускладнюється, особливо для людей з вадами зору та слуху. Людина може бути економістом, але через певну втрату здоров’я вона не може працювати економістом. Але це може бути і касир, при хорошому освітленні, сторож, укладальник-пакувальник.

Ясна річ, за один день усі проблеми людей з обмеженими можливостями у нашому суспільстві вирішити неможливо, - зійшлися на думці учасники круглого столу. Проте, нагадувати як владі, так і простим громадянам про становище та елементарні потреби людей з обмеженими можливостями – варто. Адже вони, як ніхто, потребують підтримки нашого суспільства.

Схожі статті