+380673870816 +380673870816

Боротьба за бурштинові землі

Боротьба за бурштинові землі триває. Раніше обласна рада відмовила надавати 4 компаніям спецдозвіл на видобуток сонячного каміння. Через це підприємці звернулися до суду. Дві компанії все таки добились свого і отримали дозвіл,зараз вирішується доля інших. В свою чергу таке рішення феміди обурило обласних обранців, тому за ініціативи голови постійної комісії з питань екології Володимира Валявки обласна рада була залучена до розгляду позову, в якості третьої сторони, оскільки предмет судового позову зачіпає інтереси громади Рівненщини.

Володимир Ковальчук, депутат облради:

- Ми боремося, щоб на наші землі заходили лише в легальний спосіб. Тобто, коли буде прийнятий закон про видобуток бурштину, ВР прийме або в тих межах, які передбачені в положенні обласної ради  положенням про видобування надр, тобто підписання інвестиційної угоди, що буде робитися для громади.

На думку обласних обранців всі чотири компанії створені спеціально, аби захопити якомога більше землі у бурштинових краях.

Володимир Валявка, голова постійної комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього природнього середовища:

- Як на мене, ці компанії були створені просто під захоплення бурштиноносних земель і це, так звана, бурштинова мафія, яка правдами не правдами хоче захопити північні райони. Чому я маю право так вважати, що ці компанії не досить чисті? Тому що всі вони афільовані. Засновники і власник, одні і ті ж самі особи. Вони орендують житловий комплекс в Житомирській області, простять у нас погодження на видодування надр.

Як зазначає Володимир Валявка, жоден представник даних фірм не був присутній на профільній комісії обласної ради. Крім того, жодна з чотирьох компаній не має своєї власної техніки. Претендуючи на десятки тисяч гектарів бурштинових земель, 4 фірми орендували всього одну одиницю техніки на всіх.

Олексій Бучинський, заступник голови обласної ради:  

- Ми дослідили документи і виявили, що  вони всі із своєї фірми мають один і той самий бульдозер, який знаходиться в Житомирській області. Тобто, фактично це є організації між собою споріднені, які мають між собою  зв’язок. І вони, таким чином, не погодивши це у Міністерстві екології, не отримавши дозвіл в службі геології та надр, не отримавши дозвіл, а навпаки відмову обласної ради вони намагаються через суд отримати спецдозвіл.

Натомість судове засідання, яке мало відбутись 30 листопада перенесли , адже представники жодної із фірм не зявилися. Наступні засідання відбудуться 14 грудня о 12 годині та 14:30. Обласні обранці будуть відстоювати і надалі свою позицію та сподіваються на справедливе рішення феміди.

Схожі статті