+380673870816 +380673870816

У центральному парку розкопали прадавні підземелля (ВІДЕО)

У самому серці  рівненського парку розкопали підземне містечко.  Старовинні рельєфні стіни, прискіпливо точно викладена цегла під  полиці для освітлення. Усе свідчить про те, що тут раніше було життя.

Це лише мізерна частина масштабного підземелля, яке вдалося відкопати. Підземні ходи, за словами дослідників, теоретично можуть сягати всієї площі паркe, в деяких місцях глибина мурів  від 3 до 7 метрів.

Валентин Дем’янов, засновник Волинського центру історичних та геофізичних досліджень «Рівне-Суренж»:

- Це все є залишки підвалів, де був палацик Любомирських, але він стояв на більш древніх спорудах, і вони пов’язані з історією Рівного і підземними ходами.

Вказати точний вік загадкових ходів, поки  що складно. Відкопані цеглини та залишки металів, кераміки невдовзі відправлять на експертизи. За однією із головних версій - перший закладений будматеріал на цій території може  сягати 3 століття нашої ери, верхній шар цегли - теоретично 17-18 ст, кажуть дослідники .

Валентин Дем’янов, засновник Волинського центру історичних та геофізичних досліджень «Рівне-Суренж»:

- Ми абсолютно не знаємо, яким Рівне було у ті часи, у часи Середньовіччя, а яким у 15 -17 столітті.

Міська влада підтримала ініціативу дослідників, розкопати територію, де неодноразово провалювався асфальт.  Володимира Хомка, керівника мерії,  приємно шокувало знайдене  підземелля, але, поки що, про їх походження  та вік - воліє говорити обережно, бо немає офіційних висновків експертів.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- От бачите нашли ці ходи, про які давно казали. Корінні рівняни казали, що є старі мури і тому для нас, з огляду на те, що хочемо зробити декілька родзинок таких історичних в місті, це просто знахідка.

Ідею показати публічно такі унікальні знахідки  Рівного - відпрацьовує  керівник управління культури і туризму Тарас Максименко. Ще влітку він з дослідниками провів по місту масштабні георадарні дослідження. Вони  підтвердили необхідність розкопок у самому центрі парку.

Тарас Максименко начальник управління культури і туризму Рівного:

- Вчора був невеликий провал. Ми вибрали звідти сміття. Точно, що це не був льох Любомирських, бо прочитав різні варіанти. В льосі робити 8 гілок ходів і капсули кімнат, і такої протяжності?

За переконанням дослідників, тут кожний клаптик землі наповнений історією. Тому в ідеальній перспективі 23 гектари парку імені Тараса Шевченка - мали би стати  охоронним заповідником.

Валентин Дем’янов, засновник Волинського центру історичних та геофізичних досліджень «Рівне-Суренж»:

- Ми говорили про місто Соуренж та його систему, також мова йде про Рівне до Любомирських, 15 - 16 -17 cтоліття, про які ми нічого не знаємо. Відповідно, історію Середньовічного Рівного ми не знаємо.

Посприяти дослідникам історії та закласти на це кошти в міському бюджеті, особисто пообіцяв очільник міста Володимир Хомко. Розкопане підземелля мають облаштувати як  історичну цінність: оздобити склом з підсвіткою, викласти навколо бруківку, та оновити поряд розташовану естраду. 

Схожі статті