На Соборній мешканці проти будівельних перестановок (ВІДЕО)

На Соборній мешканці проти будівельних перестановок (ВІДЕО)

Ранок мешканців будинку по вулиці Соборній за номером 57 почався не з запашної кави, а з розбору польотів. Як виявилося, у їхньому підвалі орендарі, а саме власники книгарні «Ранок», вирішили зробити перепланування.

Тетяна Подкопаєва, мешканка будинку Соборна 57:

- Ми спустилися, бо у нас вхід через їхній парадний вхід. Я дивлюсь наші двері у електрощитові відчинені. І петлі зірвані. Син пішов зняв показники лічильника і побачив, що там на несучій стіні вм’ятини і вони там болгаркою щось таке робили.

 Павло Подкопаєв, мешканець будинку, два рази на день спускається у цей підвал, аби зняти показники лічильників. Для цього йому постійно треба просити у працівників книгарні ключ, оскільки шлях до приладу обліку лежить через приміщення, у якому орендарі облаштували свій склад.

 Павло Подкопаєв, мешканець будинку Соборна 57:

- Сам магазин Ранок постійно висловлював невдоволення, що доводиться проходити через цей склад, в якому знаходиться дуже цінне майно. В п’ятницю на зборах ОСББ Світланою Богинською було запропоновано, щоб через приміщення, де знаходиться електрощитові, було зроблено через стіну прохід в інше приміщення, через яке мені приходиться ходити. А саме приміщення складу, у яке ви на жаль, не змогли попасти. Щоб це приміщення складу було замуроване, щоб туди ніхто не ходив. Проблема у тому, що через цю стіну робити двері не можна.

Мешканець будинку Борис Мельник за фахом будівельник. Він зазначає, без експертної оцінки будь-які ремонтні роботи у цьому підвалі неприпустимі.

Борис Мельник, мешканець будинку Соборна 57:

- Немає заключення, що це за стіна. Можливо, це діафрагма жорсткості. У нас будинок із неповним каркасом, тобто у нас немає перекриття на будинку. У нас балочне кріплення та колони. В результаті, якщо вони зруйнують діафрагму жорсткості, наш будинок може почати ходити, як картковий.

Таким чином, мешканці будинку свого погодження на перепланування підвалу орендарям не дали. Представники ОСББ кажуть-орендар не має дозволу на проведення таких робіт.

Катерина Тищук, адвокат, представник ОСББ Соборна 57:

- Управління комунальною власністю, начальник сказала, що будь-яких дозволів на проведення будівельних робіт вони, як власники, не давали і будь-яких погоджень від цих людей до ОСББ також не надходило, щодо влаштування окремого входу.

 Втім, під час ранкової словесної сутички із мешканцями будинку представник орендаря доводив протилежне.

- А ви маєте на це дозвіл?

- Маємо дозвіл.

- Архітектури?

- Ні. У нас є дозвіл на реконструкцію цього приміщення.

- Ви не маєте права, бо ви орендар.

На власні очі побачити вчинення, на думку мешканців,протиправних дій, приїхала і представник міської влади.

Віра Крук, головний спеціаліст управління комунальною власністю Рівненського міськвиконкому:

- Я отримала доручення від керівника управління, оскільки прозвучав дзвінок від голови ОСББ про те, що у майні, яке належить територіальній громаді Рівного відбуваються якісь дії, які на їхню думку протирічать закону. Я отримала доручення і побачити, що тут відбувається, що я і зробила.  Я не можу кваліфікувати, бо я юрист, а не інженер. Я бачу, як юрист, надріз у стіні.

Коли на місце події приїхали журналісти, на дверях вже висів замок. Дати ключ від приміщення орендар по телефону відмовилися. На наступний день - та ж сама ситуація. Хоча, зазначила, із журналістами та активістами зустрітися готова.  

Світлана Богинська, орендар, власник книгарні «Ранок»:

- Я готова з вами зустрітися і показати все, що вас цікавить. Четвер. Будь ласка, я готова до зустрічі.

Переглядів: 926
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту