+380673870816 +380673870816

На Рівненщині зареєстровано майже 3000 випадків ВІЛ-інфікування (ВІДЕО)

Україна за темпами розповсюдження  ВІЛ - інфекції та СНІДу займає одне з перших місць в Східноєвропейському регіоні .  Нині в нашій державі таких людей майже 300 тисяч. Рівненщина, серед регіонів із нижчими темпами інфікації - це майже три тисячі осіб. Медики кажуть, останнім часом вдалося досягнути стабілізації захворювання.

Олена Гандзюк, головний лікар Центру СНІДу:

- Ми кожного року протягом 5 років виявляємо 200-220 людей з інфекцією  . Ніби не багато. Але фіксуємо, що кожен день одна людина заразилася. Наші успіхи – добилися стабілізації і взяття під контроль епідемії.

Проте, цьогоріч збільшилася кількість  людей, що перебувають у зоні ризику.

 Людмила Рибчук, президент БФ «Наше майбутнє»:

- Збільшилася кількість і споживачів ін’єкційних наркотиків, збільшилася кількість чоловіків, що мають секс із чоловіками, але зменшилося - жінок секс - бізнесу. В цьому році було доведено 2 жінки - секс бізнесу, вперше виявлені з позитивним результатом . Споживачів також було три виявлено нових. Чоловіки, які мають секс із чоловіками  - це закрита група, яка пішла до нас. Вони спілкуються. Серед  них також виявили дві людини. Одна з яких перебувала на обліку.

В обласному  центрі профілактики та боротьби зі СНІДом можна пройти обстеження, в разі виявлення небезпеки - стати на облік, отримати лікування , консультації  та психологічну підтримку. Потребу у стаціонарі тут мають, але розуміють, що в теперішніх умовах скорочення ліжкомісць про це можна лише мріяти,  альтернативою може стати лише хоспіс.

Ігор Добровольський, заступник начальника управління охорони здоров’я РОДА:

- У нас функціонує хоспісне відділення на базі Дубенського медичного коледжу. А якщо тенденція в галузі охорони здоров’я буде, щодо планування певної категорії, то  категорія хворих на туберкульоз, онко, дітей, то буле доцільно врахувати це і будуть ліжка для категорії, які хворіють на ВІЛ/СНІД.

Медики і волонтери намагаються розширити спектр своєї роботи і географічно. Отримати життєво необхідні препарати тим, хто мають СНІД, чи статус ВіЛ- інфікованого можуть і в інших населених пунктах області - цеВараш, Костопіль, Остріг, Дубно , Корець. Вже кілька років працює виїзна мобільна амбулаторія.

Людмила Рибчук, президент БФ «Наше майбутнє»:

-В мобільній амбулаторії є можливість обмінювати  шприци . Наша організація входять в трійку організацій ,які найбільше збирають . Близько 40 % збираємося на утилізацію.)СТИК ( Маємо можливість роздавати буклети, надавати консультації. Тестування робимо швидкими тестами.  Якщо є позитивний результат, то ми або направляємо в Центр сніду , або в кабінет довіри районів.

Нині ж волонтери і працівники обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом працюють за  стратегією під назвою  «Прискорення до мети 90-90-90».

Олена Гандзюк, головний лікар Центру СНІДу:

- 90 % тих, хто живуть з ВІЛ-інфекцією знають про свій статус. 90% з усіх виявлених отримують лікування  і  90% з усіх, хто отримує лікування не мають вірусного навантаження . Це показник якості лікування. Ці цифри умовні. Їх досягнути на 100% буде важко, через те назвали стратегію 90-90-90.

Попри плідну роботу,  медики та волонтери  зізнаються, населення поки не готове толерантно сприймати ВІЛ- інфікованих.  Необхідно проводити ще більше просвітницьких заходів , спрямованих і на попередження і на розуміння, що ВІЛ - інфекція - це не вирок для людини. Таким чином, аби розповісти більше волонтери вже готують акцію, що відбудеться 2 грудня о 16 годині в  ТРЦ «Екватор».

Схожі статті