+380673870816 +380673870816

Зарплата 3200 – обіцянка, подачка, мрія чи реальність? (ВІДЕО)

Володимир Мельник має 38 років трудового стажу та середню спеціальну освіту. Нині працює ліфтером на одному з підприємств, має мінімальну зарплату - 1600. У те, що за ініціативою Уряду виплати зростуть і жити стане легше чоловік  вірити відмовляється.

Володимир Мельник , працює ліфтером:

-А толку? Вже  хліб подорожчає на 15 % , знімуть субсидії і ми будемо знову міліонерами як при першій незалежній Україні.

А колишній державний інспектор  Ігор Лех розповідає , що має дві вищі освіти - економічну та інженерну , але зараз безробітний.  Звільнився, бо його не влаштовувала  оплата праці.

Ігор Лех, безробітний:

- В нас нормальна економіка ,нормальні люди ,вони працюють день і вночі, тільки їм копійки платять . Нас за негрів вважають.

І хоч розмов багато,  але  «мінімалка» 3200 -  ініціатива, що ще не затверджена остаточно . Більше того,  у проекті державного  бюджету на наступний рік не передбачено  на це коштів.

Костянтин Артюшок, декан економічного факультету МЕГУ:

- Таким чином уряд не планував цих показників. І причина появи цих показників не була обґрунтованою ні позитивними зрушеннями в економіці ,ні політикою фінансового планування в уряді. Кабінет Міністрів за це проголосував. Сьогодні Верховна Рада має прийняти зміни до бюджету і передбачити цю суму. На сьогоднішній день цього ще не зроблено.

 І навіть якщо зарплату піднімуть , 3200 – це зовсім не та сума, яку українці покладуть собі до гаманця.  Слід не забувати про оподаткування. Податок на доходи фізосіб, військовий збір та єдиний соціальний внесок . На все це від своєї зарплати найманий працівник витрачає близько 19 %. В результаті , на руки рівняни отримають лише 2500 – 2700 гривень. Проте, і таке підвищення значно вдарить по малому і середньому бізнесу, прогнозують експерти.

Костянтин Артюшок, декан економічного факультету МЕГУ:

- Той бізнес , який і так переживає, м’яко кажучи , не найкращі часи, будуть поставлені в умови жорсткішого податкового тиску. Нарахування єдиного соціального внеску - він також зросте вдвічі. Малий бізнес буде поставлений в умови  скорочення кількості працівників, або закриття, або піти в тінь.

Економісти  передбачають можливий ріст цін та зменшення субсидій. Постраждати може і тарифна сітка - мінімальна зарплата зросте , а середня поки залишається сталою .

Костянтин Артюшок, декан економічного факультету МЕГУ:

- Умовно кажучи, прибиральниця державної установи і працівник відділу будуть поставлені в умови рівної однакової оплати праці. Це вочевидь не є справедливим і знижує мотивацію до покращення цієї праці.

Експерти наголошують , стимулом для зростання заробітної плати завжди була і буде стабільна та успішна економіка держави. Україна ж пасе задніх навіть у нарощенні ВВП, за останні роки  цей показник у доларовому еквівалентні знизився вдвічі.  Також, наша держава досі бореться з корупцією і працює над інвестиційною привабливістю.  Економічно обґрунтованих підстав для збільшення заплатані експерти поки не бачать , але  прогнозують наслідки.  Наприклад, поки політики просто говорять про ініціативи, економіка країни вже реагує на сказане - ріст курсу валют - це  перші тривожні сигнали від  нових впроваджень . Лишати «мінімалку» без змін теж не вихід, кажуть експерти. Нині вона становить 2 долари вдень, а  за класифікацією ООН – це нижче граничного рівня бідності. 

Схожі статті