+380673870816 +380673870816

У Рівному захищаються від раптової агресії

Поліцейські навчають рівнян захищатися від раптової агресії. Головне у самозахисті – чітко розуміти, що тобі потрібно: не варто перетворювати конфлікт у бійку, адже межа між захистом і насильством надто тонка. Про це повідомив відділ комунікацій поліції Рівненської області.

Про всі нюанси самооборони розповідає тренер із рукопашного бою Людвіг Файт:

- Ваша цільова аудиторія – хто ці люди?

- Як показує практика, це здебільшого жінки, дівчата, в яких є побоювання і зокрема небезпідставні, що їх можуть образити. Відповідно ми продумали програму із залученням спеціалістів, спецпризначенців, психологів. Певну кількість занять проводив я, аби підібрати прийоми, які були б доступними та корисними для цієї категорії людей.

У нас в Рівному, на щастя, є великий вибір єдиноборств, які проводять дуже кваліфіковані тренери. Але, наша цільова аудиторія – звичайно люди, які стикаються із насиллям у буденному житті, вони не спортсмени, тому ми не маємо на меті зробити з них чемпіонів із рукопашного бою. Наша мета навчити психологічній готовності захищати себе, використовуючи елементарні прийоми самозахисту.

-Які завдання ставите у майбутньому, чи є цей проект довготривалим?

-Хочу відмітити, що з кожним заняттям навички, а головне розуміння цієї проблеми росте. У цьому є очевидний прогрес, а це говорить про те, що вони хочуть і вони працюють над собою. Для тренерів це є сигнал, що заняття не проходять дарма. Тепер ми розуміємо, що можемо розробляти і давати людям більш складнішу техніку - проти зброї (ножа, пістолета, палиці та ін.).

- Який найважливіший урок самозахисту?

-Що дає людині знання елементів рукопашного бою? Передусім, впевненість у собі, яку відчуває і кожен особисто, і його кривдник. І тому, коли ви в конфліктній ситуації, і є потреба у захисті ближнього, або ж і себе, впевненість у голосі у ваших діях дає нападнику зрозуміти, що він має справу із людиною, яка може  адекватно йому протидіяти. І це працює. Люди як правило, на підсвідомому рівні це відразу розуміють, і це дає можливість призупинити агресію і виграти час для себе, або жертви і змінити ситуацію, взяти її під свій контроль. Якщо ви контролюєте ситуацію, ви можете прийняти правильне рішення і втілити його на ділі.

Іноді не так важливо силоміць припинити агресію, як уникнути її шляхом подачі голосу, або приверненням уваги оточуючих. Іноді це є важливішим аніж фізична протидія нападнику. Головне пам’ятати, що будь яка протидія має бути адекватною. Якщо ти зупинив агресію, навіть словом, варто вивести конфлікт в іншу площину.

Схожі статті