+380673870816 +380673870816

МЕГУ організувало круглий стіл: Михайло Грушевський (ВІДЕО)

Українцям варто пам’ятати про своїх героїв, їх подвиги можуть звершуватися не лише на політичній арені  ,а й у науковому , публіцистичному світі .  Сьогодні у МЕГУ  організували круглий стіл, присвячений такій непересічній постаті як Михайло Грушевський.

Михайло Грушевський є рекордсменом серед українських істориків за кількістю написаних праць. Його бібліографія сягає майже 2 тисяч  позицій. Завдяки  цим роботам українці, чи не вперше  усвідомили себе нацією з давніми державотворчими традиціями й розпочали їх відроджувати. Фахівці констатують, що Грушевський дав своєму народові наукову базу державницької ідеології. Водночас він був і серед організаторів національного руху та увійшов в епоху українського  відродження і як очільник Центральної Ради, законотворець, ідейний натхненник.

Анатолій Снігур, доцент кафедри історії МЕГУ:

На той час це була величезна політика. Вся його публіцистична діяльність ,наукова, освітня. Завдяки діяльності Грушевського і його однодумців, Галичина вкрилася сіткою українських шкіл – гімназій, які виховали ціле покоління національної свідомої української інтелігенції , яка пізніше приймала активну участь у визвольних змаганнях і не тільки на Галичині. 

У МЕГУ до 150 - ти річчя від народження Михайла Грушевського організували круглий стіл.  Історики мали можливість оприлюднені цікаві факти з його біографії, ґрунтовні дослідження та власні думки .

Володимир Борейко, проректор з наукової роботи МЕГУ:

Нинішній круглий стіл надзвичайно актуальний . Михайло Грушевський - видатна постать для становлення української державності ,яку можливо порівняти з Богданом Хмелньицьким. Відомо, що Україна більше 7 століть не мала своєї державності і саме такі видатні наші люди внесли вклад , щоб Україна в 91 році здобула свою незалежність.

Історики кажуть, що постать Михайла Грушевського варта не просто поваги і шани, але й вивчення у контексті актуальності .

Андрій Жив’юк, викладач кафедри історії МЕГУ:

- Дуже цікаво в сенсі спостережень за тим, як має себе вести і позиціонувати державний муж. Часом він давав собі раду ,можемо повчитися як це вдавалося. Щодо зовнішніх викликів, то ви знаєте, дуже подібно те,що було тоді і те, що є зараз. І головний урок ,як на мене, той, що мусимо давати раду самі собі. І не розраховувати на те, що хтось там допоможе.

У МЕГУ переконані, що досліджувати свою історію варто для того, аби кращі напрацювання видатних людей та досвід перемог і поразок втілювати у сьогодення.

Схожі статті