+380673870816 +380673870816

«З Вашим сином біда» - ключова фраза телефонних аферистів

Навіть після неодноразового перегляду профілактичних телепередач тателефонних дзвінків від псевдополіцейських, 59-річна рівнянка все жпотрапила на гачок шахраїв і поповнила рахунок абонента мобільного зв’язку на п’ять тисяч гривень. Про це повідомив відділ комунікаціїполіції Рівненської області.

 Як це сталося, жінка, яка усе життя тяжко працює, не може і досі зрозуміти:

-Я поверталася з міста додому, коли на телефоні пролунав дзвінок, згадує про ті події жінка. - У слухавці почула начебто голос сина, який сказав, що з ним трапилася біда і він збив людину.

Рівнянка, яка самотужки виховувала свого єдиного люблячого понад усе сина, почувши таку страшну звістку, вже не могла ні про що інше думати та адекватно мислити і аналізувати.

-А потім у трубці говорив зовсім інший голос, який представився слідчим із Острога, адже син там проживає, - продовжує далі пані Зоя. - Так званий слідчий почав диктувати свої умови.

Чоловік сказав жінці, що син на смерть збив людину. Псевдослідчий одразу запевнив жінку, що він з’ясував усі обставини, і повідомив, що загибла людина не має постійного місця проживання, у нього не має родичів, тож, оскільки сину загрожує від восьми до дванадцяти років, цю справу можна владнати.

Зараз експерт саме пише заключення, та, аби він написав усе більш м’яко, потрібні гроші, - каже жінка. - Я зізналась, що вдома є невелика сума – десь п’ять тисяч гривень».

Рівнянка, не вагаючись, прийшла додому схопила долари і, розмінявши їх на гривні, перерахувала на абонентський номер через термінал. При цьому «слідчий» забороняв класти слухавку, постійно перепитуючи, а відтак контролюючи всі дії жінки.

[[textbanner]]

Через деякий час невідомий знову зателефонував і запитав чи є ще гроші, адже цієї суми мало і потрібно ще 20 тисяч гривень. Жінка і на це погодилась, однак з умовою, що кредит у банку зможе взяти лише завтра, адже того дня був вихідний. «Правоохоронець» не перечив і зазначив, що через п’ять хвилин вони випустять із СІЗО її сина.

За десять хвилин рівнянка знову набрала той злощасний номер, однак він уже був поза зоною досяжності. Жінка зателефонувала сину, і коли той сказав, що гуляє із сином, зрозуміла, що її ошукали.

Керівник кримінальної поліції Рівненщини зазначає, що на сьогодні жодних вирішень питань та перерахування коштів не може бути апріорі. Отримавши подібний дзвінок, потенційні жертви повинні з’ясувати інформацію про особу, яка телефонує. Якщо ж вона представляється працівником поліції, потрібно запитати керівника підрозділу. Тобто, необхідно ставити конкретні запитання, тоді зловмисник починає помітно нервувати, стає агресивним і, врешті кладе трубку.

Вони дуже гарно говорять і основне - не дозволяють вимкнути телефон, - мовить рівнянка. - Телефонуйте до своїх рідних, близьких, до того ж сина чи дочки, запитайте інформацію про слідчого, якісь подробиці, аби не потрапити на гачок шахраїв як я.

Жінка вже не сподівається, що їй повернуть гроші, та хоче лише, аби аферисти нікого більше не обманули.

Схожі статті