+380673870816 +380673870816

Січень 2017-го - нова дата ліквідації ЖЕКів

Відмовитись від житлово-експлуатаційних контор, влада вирішила в розрізі реформи ЖКГ. Для цього було прийнято і відповідний закон, названий в народі - «Про ОСББ», згідно до якого після ліквідації ЖЕКу мешканці багатоповерхівки самі будуть опікуватись своїм будинком. Про такі будинки має подбати міська влада-призначивши їм управителя на конкурсній основі.

Для багатоповерхівок, котрі до ліквідації ЖЕКів не створять ОСББ чи не наймуть управителя, міська влада сама через конкурс обере його. Проте, зараз не існує одного стандартного порядку, де прописано, як саме це відбуватиметься.

Людмила Мазур, начальник юридичного відділу управління ЖКГ м.Рівне:

Ми над положенням працювали не один день.Ми його вичитували і по можливості змінювали аби вон обуло зрозумілішим. Ми намагались впорядкувати положення про конкурсну комісії і чутко взначити функції і повноваження як комісії,так і організатора і механізм прийнття відповідних рішень данною комісією.

Коли все ж таки ЖЕКи ліквідують, у Рівному сотні багатоповерхівок будуть залишені напризволяще. Чимала частина з них і без того в не найкращому стані. Тому вкрай важливо, аби положення про конкурсний відбір управителів було чітке, зрозуміле і прозоре.

Юрій Дюг,  голова ГО «Антикорупційний моніторинг»:

В місті більше 1 тисячі будинків. Не всі створили ОСББ,не всі готові його створювати і найімовірніше,що не всі створять. Відповідно саме від рішення виконкому і конкурсної комісії буде залежати, хто їм надаватиме послуги і наскільки вони будуть якісними.

Суттєвим недоліком цього проетку положення, на думку експертів є те, що управителі, що подадуть заявку на конкурс лище в кінці дізнаються, яким будинком чи будинками їм випаде опікуватись.

Сергій Пінчук, експерт в галузі ЖКГ:

Вже коли буде оголошено конкурс тоді всі дізнаються, про лоти. Тобто що все місто це один лот або ммісто розподілено на 5 лотів по території ЖЕКів, або кожен окремий будинок це лот. Як на мене, це саме тонке питання, яке потрібно було би дійсно відобразити.

Окрім відкритості лотів, також управителі хочуть, аби було сформавано не лише чіткий перелік будинків, що потраплять на конкурс, але й описано їх технічний стан. Інакше це перетвориться на придбання кота в мішку. Окрім цих зауважень до проекту положення, присутні домовились також написати колективне звернення на міського голову, аби їм надали роз’яснення, який відсоток участі громадських організацій у конкурсних комісіях по віброру управителів в багатоповерхівки міста.

Схожі статті