Медовий туристичний маршрут планують запустити на Рівненщині (ВІДЕО)

Медовий туристичний маршрут планують запустити на Рівненщині (ВІДЕО)

Рівненщина туристична і медова. Відтак, у майбутньому, у нашій області планують прокласти туристичний маршрут «Медове коло». Основа ідея ініціаторів - відродити та популяризувати бортництво, об’єднати бджолярів і підприємців, а також зробити Рівненщину ще привабливішою для туристів.  

Юрій Ойцюсь, голова спілки велосипедистів Рівного:

- Іде основний маршрут. Можуть пересуватися автобусами, можуть добиратися. Ми створюємо продукт на якусь територію, наприклад, візьмемо Олександрію. Проклали маршрути по основних рекреаційним місцям визначним. Ну, наприклад, цей маршрут буде не 150 км, а тисячу.

Проте, найбільшу увагу саме по маршруту «Медове коло» ініціатори приділятимуть бортництву. 

Юрій Ойцюсь, голова спілки велосипедистів Рівного:

- Як основну ідею ми взяли бортництво - це таке зникаючи явище. Але у нас на Поліссі збереглося на відміну від Польщі і Литви, тобто бортників там немає. І бортництво - це історична складова цього маршруту.  До цього долучатися будуть пасіки, епі-терапія. Це вже йде як бізнес складова. 

На Рівненщині збереглося всього на всього три бортних дерева, зазначають фахівці. 

Олексій Нагорнюк, старший науковий співробітник музею:

- Старовинна форма. Бортництво - це вулик у дереві і перед вами на цій фотографії це унікальні бортні дерева, яким більше двохсот років напевно їх у нас на жаль, не багато, але порівнюючи з Білоруссю, де взагалі їх не залишилося те, що там до лісу ставляться по іншому ніж у нас, бортні дерева у нас збереглися. Їх три штуки.

На думку ініціаторів проекту «Медове коло», туристам було б цікаво побачити та дізнатися більше інформації про такі дерева та особливості збирання меду. До того як зазначають фахівці, саме екотуризм зараз на часі. 

Сергій Підмогильний, голова Правління  Української Асоціації активного та екологічного туризму:

- У місті живемо і хочемо час від часу вибратися в спокійне середовище. І саме екотуризм дає таку можливість. Якщо оцінити в цифрах, то вартість складає близько 77 мільярдів і становить 5% всього ринку і до 25 %.

Екотуризм є позитивним і для об’єднаних територіальних громад, адже таким чином люди зможуть отримувати прибутки та створювати робочі місця. 

Світлана Богатирчук-Кривко, заступник голови Рівненської ОДА:

- Райони, які ми запрошували на сьогодні не хочу сказати, що вони не зовсім промислового розвитку і у них при об’єднані територіальних громад є шанс вижити. Все таки зробити туристичні об’єкти для  того, щоб до них їхали люди. Це буде проживання, харчування, робочі місця. Це будуть надходження до їхнього бюджету. 

Коли туристичний маршрут «Медове коло» та інші цікаві проекти будуть втілені в життя побачимо з часом. Наразі це тільки хороші ідеї. 

Переглядів: 732
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту