Як змінили обстановку на автошляхах Рівненщини нововведення патрульних поліцейських та сервісних центрів? (ВІДЕО)

Як змінили обстановку на автошляхах Рівненщини нововведення патрульних поліцейських та сервісних центрів? (ВІДЕО)

Замість ДАІшників тепер патрульні поліцейські. Місцеві копи забезпечують правопорядок на автошляхах обласного центру та частині міжнародних трас. В області ж працюють спеціальні групи реагування та поліцейські первенції дорожнього нагляду, що забезпечують безпеку дорожнього руху в районах. А ось коли ДАІ вже було ліквідовано, а патрульна поліція ще не працювала - водії на дорозі відчували повну безкарність. 

Андрій Валерко, начальник сектору забезпечення безпеки дорожнього руху УПД ГУНП:

- В поточному році лише поліцейськими первенціями виявлено понад тисячу водіїв, що керували транспортними засобами в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння. На жаль, аварійність на шляхах області збільшилась в порівнянні з минулим роком. Але це збільшення  аварійності припало на початок року, коли ДАІ ліквідували, а патрульна поліція ще не запрацювала.

За цей же період сталось в області і немало крадіжок транспортних засобів.

Володимир Дідик, слідчий слудчого управління ГУНП в Рівненській області:

- На території області було зареєстровано 315 повідомлень про незаконне заволодіння транспортними засобами. За вказаними фактами були внесені відомості до ЄРДР. Всього за вказаний період часу слідчими було проведено розслідування у 457 кримінальних правопорушень цієї категорії.

А ось новостворений сервісний центр МВС за цей рік встиг видати більше 20 тисяч посвідчень водія та провести 33 тисячі реєстраційних операцій, під час яких було виявлено 16 крадених авто, 24 факти підробки документів та 36 автомобілів з перебитими номерами кузова. Цим у сервісному центрі займається експертна служба. Вони звіряють номера кузова при постановці чи знатті реєстрації, а ось дослідження проводять лише за зверненням власника.

Олександр Терещук, начальник відділу інженерних, товарознавчих видів досліджень та оціночної діяльності Рівненського НДЕКЦ МВС України:

- Оглядом встановлюється відповідність позначень номерів вузлів агрегатів відповідно до реєстраційних документів, а дослідженням вже встановлюється справжність маркувальних позначень. Отут вже і визначається справжність маркувальних позначень, факти підробки та зміни реєстраційних документів.

Звісно, що такі послуги не є безкоштовними. За словами виконуючого обов’язки директора рівненського сервісного центру ВМС в області, за рахунок їхньої роботи місцеві бюджети поповнились на мільйони гривень.

Валерій Белець, в.о. директора регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області:

- Всі кошти від цих послуг йдуть в бюджети органів місцевого самоврядування. За цей період ми перерахували більше 8 мільйонів до органів місцевого самоврядування і з них більше 5 мільйонів пішло в бюджет міста Рівне.

А завдяки зниженій ставці акцизного податку на легкові транспортні засоби, що запрацювала влітку цього року, українці почали більше ввозити транспорту з-за кордону.

Наталія Панчук, начальник відділу митного оформлення №2 митного поста «Рівне центральний» Рівненської митниці ДФС:

- За цей період на рівненській митниці було здійснено митне оформлення 470 транспортних засобів. Якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, то це вдвічі більше. Тобто закон досяг своєї мети і громадяни зрозуміли, що автомобілі можна ввезти дешевше.

А ось, аби не створювались черги з автовласників та тих, хто отримує права водія, сервісний центр МВС планує переїхати з вулиці Струтинської до нового приміщення, що розташоване на території одного з торговельний центрів та має відповідно велику територію для парковки авто. Адже наразі за день до сервісного центру звертаються від 80 до 120 чоловік. 

Переглядів: 900
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту