Які думки експертів та опитування рівнян щодо перемоги у виборах Президента Америки Дональда Трампа? (ВІДЕО)

Які думки експертів та опитування рівнян щодо перемоги у виборах Президента Америки Дональда Трампа? (ВІДЕО)

Неочікувано, але факт. Перемогу  Дональда Трампа на президентських виборах у США експерти називають  справжнім геополітичним землетрусом, поштовхи від якого відчуватимуть в багатьох частинах світу. В тому числі в Україні. Як відобразиться цей вибір американців на взаєминах США з  нашою державою вже міркують політологи.

Віталій Лебедюк, політолог:

- В результаті ми можемо очікувати найгіршого сценарію. Важко буде знайти різним проектам фінансування, бо ми знаємо особливість виборів у США. У конгресі змінюються більшість. Може бути така ситуація, що Україну можуть віддати у сферу впливу Росії. Ми можемо втратити підтримку по Криму, по Донбасу,  по легалізації постачання зброї. Це може затягнути конфлікт і спричинити до певного колапсу.

Зміни таки будуть, але вони не стосуються короткострокової перспективи, кажуть фахівці.  І висувають  більш оптимістичні припущення розвитку подій на політичній арені. 

Тарас Жовтенко, політолог:

- Можна спрогнозувати, що політична система сучасних США буде опиратися радикальним діям Трампа в зовнішній політиці. От як відмова від союзницьких зобов’язань з НАТО. Трамп оголошував про це під час передвиборчої кампанії, але в одому з раундів дебатів він від цієї думки відмовився.

А от взаємостосунки Росії і США, політологи розглядають як на  рівні особистих симпатій обох президентів, так і в контексті офіціозу дипломатичних  представництв. 

Тарас Жовтенко, політолог:

- Трамп, як відомо прихильно ставиться до Володимира Путіна як до особистості. Але з іншого боку – курс США є продуктом не лише візій Трампа, але це й результат попередньої зовнішньої політики. Трамп не є політиком в строгому сенсі цього слова і не є дипломатом. Він – скоріше бізнесмен, ніж людина від політики, тому зрозуміло, що в питаннях глобального характеру він не буде опиратися на власне бачення.

Рівняни теж уважно слідкують за змінами на політичній карті світу і мають своє бачення.

- Не така велика держава Україна для Америки, вона не грає  ніякої ролі. Просто політика Америки була таким жандармом, хто втихомирював тих, хто веде себе неправильно, а Трамп трохи порти цього.

- Я прихильник його. Я думаю, що буде покращення. Якщо наладяться стосунки Америки і Росії, то я думаю, що наладяться стосунки  Росії і України.

- Насамперед, я думаю, що це негативно вплине  на Україну. Бо всі знають відношення Трампа  до українців. Мені здається, що він «проросійський», більше в стосунках з Путіном.

Попри усі доводи та  припущення політологи переконують, - українцям вже давно варто припинити очікувати підтримки з боку інших країн, а розраховувати на власні сили. Захищатись і дбати про себе потрібно самостійно. Необхідно нарощувати свій внутрішній потенціал стабільної й успішної країни, бо тільки таких  союзників поруч хоче бачити і Америка, і Європа.

Переглядів: 2682
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту