У Рівному оприлюднили звіт результативності розслідування виборчих злочинів, що мали місце на місцевих виборах 2015 року (ВІДЕО)

У Рівному оприлюднили звіт результативності розслідування виборчих злочинів, що мали місце на місцевих виборах 2015 року (ВІДЕО)

Голос за 50 гривень і частування. Таким випадком спроби підкупу виборців прославилась Рівненщина минулоріч під час місцевих виборів 2015 року. Загалом, за результатами волевиявлення було відкрито декілька кримінальних проваджень.

Олександр Фурман, слідчий СГ ГУ Національної поліції в Рівненській області:

- Було зареєстровано 7 кримінальних проваджень.  Це ті заяви і повідомлення, які надійшли до територіальних підрозділів поліції. З семи кримінальних проваджень 3 направлено до суду. 2 провадження у нас були розпочаті органами досудового розслідування інших слідчих підрозділів. Одне провадження було розпочато прокуратурою і одне провадження СБУ.

Проте за словами представників громадянської мережі «ОПОРА», далеко не кожне кримінальне провадження доходить до суду. Більшість закривається так і не потрапивши до рук Феміди.

Ольга Коцюруба, юрист ГМ «ОПОРА»:

- Статистика говорить, що з 422 справ закрито 311. Ще розслідування тривають у 45. Ми запити подаємо постійно і бачимо, що тенденція йде до закриття кримінальних проваджень, а не передання їх до суду.

А ось слідчі управління Національної поліції в Рівненській області кажуть - немає достатньої доказової бази, немає і справи. 

Олександр Фурман, слідчий СГ ГУ Національної поліції в Рівненській області:

- Ті провадження, що закриті з тих підстав, що в ході розслідування не було здобуто даних, що це кримінально карне діяння. Тому і прийнято рішення про закриття проваджень.

Тут в спостерігачів «ОПОРИ» виникає зустрічне, мало не риторичне запитання - скільки ж часу потрібно для збору доказої бази і чому одні провадження закриваються через декілька тижнів, а інші тягнуться більше року. 

Ольга Коцюруба, юрист ГМ «ОПОРА»:

- Є таке питання, коли розпочинається кримінальне провадження і вживаються перші дії і видно, що складу злочину немає. Фактично такі справи закриваються за 2-3 тижні. Але є питання, коли справа перебувала в розслідуванні більше року, а потім закривається. Питання тоді власне до ефективності розслідування.

Загалом, за підсумками місцевих виборів на Рівненщині 2015 року до правоохоронних органів надійшло 138 заяв про правопорушення пов’язані з виборчим процесом. З них 129 розглянуто в порядку передбаченому Законом України «Про звернення громадян» по ним відповідні протоколи не складались. До єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено 10 кримінальних проваджень. Як резюмували представники Громадянської мережі «ОПОРА», така кількість правопорушень під час місцевих виборів на загальноукраїнському рівні є не значною. 

Переглядів: 2438
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту