+380673870816 +380673870816

Як перевіряли грамотність і відзначали День української писемності та мови на Рівненщині? (ВІДЕО)

Уважно і зосереджено студенти, викладачі та навіть ректорат Острозької академії пишуть загальнодержавний диктант. Присвячений він не лише Дню української писемності та мови, а й Національній єдності і проводиться вшістнадцяте.

Ольга Кнюх та Ольга Драганчук, студентки НаУ «Острозька академія»:

- Ми вважаємо, що текст був не важкий і зміст тексту є актуальним на цей час. Диктант сподобався. Сподіваємося, що наступного року буде ще цікавішим, колоритнішим і ми більше дізнаємося про нашу культуру та історію.

Ректор академії Ігор Пасічник зізнається – допустив дві помилки.

Ігор Пасічник, ректор НаУ «Острозька академія»:

- Вже сам собою не задоволений, бо зробив дві помилки, бо слово «всього–на-всього» не знав, що пишеться через дефіс. Можливо це інші правила правопису і слово «дике поле» написав з великої букви. Отже, я зробив 2 помилки і зробив висновки, що треба робити диктанти частіше, щоб перевірити самого себе.

Диктантом у цей день не обмежилися. Студенти влаштовували флеш – моби, пропагуючи саме українську музику у закладах громадського харчування. А ще в Острозькій акадмії підписали  меморандум із місцевою владою задля підтримки і популяризації своєї -  солов’їної.

Також, у цей день студентів  та  представників  ЗМІ об’єднав медіа – форум для регіональних молодих журналістів. Говорили про правильне і шанобливе використання рідної мови, грамотність.

Вікторія Назарук, викладач кафедри журналістики  НаУ «Острозька академія»:

- Ми знаємо на скільки аудиторія сприймає інформацію ЗМІ часто як певний формат для наслідування. І ми вирішили залучити до дискусії журналістів – початківців локальних медій і вирішили поспілкуватися про те, як не лише дотримуватися медійного стандарту, а як в погоні за оперативністю не нівелювати мовні норми.

Загалом, в академії переконані – говорити, плекати і популяризувати свою рідну мову, ясна річ, варто. Окрім цього, потрібно не забувати про вдосконалення мовлення  і постійну роботу над собою.  Адже  саме ми формуємо  статус своєї рідної мови як в державі, так і за її межами. 

Схожі статті