+380673870816 +380673870816

«Мирогощанський іподром» на Рівненщині таки почнуть роздержавлювати (ВІДЕО)

Питання щодо «Мирогощанського іподрому» таки зрушило з місця. У мешканців восьми сіл Дубенського району з’явилася надія отримати свою землю. Нагадаємо, історія з розпаюванням більше трьох тисяч гектарів сільськогосподарської землі тягнеться вже не один рік. 

Олександр Дехтярчук, народний депутат України:

- «Мирогощанський іподром» був створений свого часу на основі кількох КСП за радянської влади, і коли в сусідніх селах люди отримали свої земельні частки, паї і майнові паї, то «Мирогощанському іподрому», який переживає не найкращі часи як державне підприємство, люди такого права не мають, вони не отримують виплат за оренду землі, вони не отримують належного соціального забезпечення. 

Чиновники зазначають, що майже тисяча селян мають право на отримання свого паю, проте, більшість із них вже померла. 

Олександр Дехтярчук, народний депутат України:

- З  1080 пайовиків, які ймовірно могли отримати землю вже 108 померло. Ці люди втратили право на ці паї і їх нащадки. І ці земельні частки у кращому випадку перейдуть у землі запасів сільських рад. 

Наразі за стільки років очікування та невизначеності питання по  «Мирогощанському іподрому» таки вдалося зрушити з мертвої точки. 

Володимир Присяжненко, директор ДП «Мирогощанський іподром»:

- На мою думку, все ж є певна соціальна несправедливість. Адже ми хотіли, аби 75% майна підприємства і земель було роздержавлено на користь громади, а 25% залишилось у державній власності. А тепер вийшло, що 75% залишиться у держави, а 25% віддадуть людям.

Зрештою погодити роздержавлення «Мирогощанського іподрому» та розпаювання землі або ж ні, будуть вирішувати  на  засіданні Кабінету Міністрів України. 

Володимир Присяжненко, директор ДП «Мирогощанський іподром»:

- Велика надія на те, що Гройсман підпише розпорядження і підприємство буде передано Міністерством аграрної політики до Фонду державного майна. Я б хотів зауважити одну річ, це тільки початок. Технологічна процедура може зайняти в межах одного року. Має пройти процес передачі, потім Фонд майна, має створити товариство і тільки після цього відбувається продаж акцій - 25 відсотків працівникам. І наступний крок - роздержавлення самої землі.

Як відбуватиметься дана процедура та чи не буде більше ніяких перепон побачимо згодом. 

Схожі статті