На Рівненщині вступив у дію новий «антирейдерський закон» (ВІДЕО)

На Рівненщині  вступив у дію новий «антирейдерський закон» (ВІДЕО)

«Запровадження європейських стандартів захисту прав власності та економічних інтересів громадян та інвесторів», а простіше «антирейдерський закон» місяць тому був прийнятий у Верховній Раді. В ньому значно посилена  кримінальна відповідальність за підробку документів. Відтепер заявнику за такі дії загрожує  обмеження волі до 5 років, а для реєстратора - до 8 років позбавлення волі. У особливо складних випадках санкції сягатимуть до 10 років позбавлення волі. Суворішою стала і адміністративна відповідальність.

Іванна Смачило, начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області:

- Крім того, збільшена і адміністративна відповідальність. Штраф за незаконні дії державних реєстраторів становить до 8500 тисяч гривень. Також цей закон дає можливість, окрім іншої відповідальності анульовувати свідоцтва про заняття нотаріальною діяльністю для нотаріусів, які вчиняють незаконні реєстраційні дії.

Провернути щось із майном без згоди на те його власника, стане також проблематично.

Іванна Смачило, начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області:

- Державний реєстратор перед вчиненням будь-якої реєстраційної дії повинен надсилати смс-повідомлення для власника майна, аби попередити його, що з його майном має щось відбутись. Нам це дасть те, що ще на початку незаконних дій з приводу того чи іншого майна, власник зможе відповідно  реагувати якщо він вважає, що такими реєстраційними діями може порушитись його право.

Ще одним нововведенням є те, що тепер не чекаючи ухвали суду, власник може заблокувати на певний термін проведення будь-яких реєстраційних дій з його майном.

Іванна Смачило, начальник головного територіального управління юстиції в Рівненській області:

- Власник майна, якщо вважає, що найближчим часом з його майном може статись незаконна дія, має право подати заяву до реєстратора без будь-яких мотивацій з вимогою не проводити жодних реєстраційних дій. Обов’язок реєстратора заблокувати реєстр, щоб не було вчинено незаконних дій протягом наступних 10 днів. Така заява розглядається негайно державним реєстратором і відповідно данні вносяться до реєстру.

Окрім майна фізичних осіб цей закон також покликаний захистити і корпоративні права у великих компаніях. Паралельно Мін’юст  проводитиме моніторинг та контроль роботи реєстраторів і передаватиме відомості  про будь-які порушення до правоохоронців. Адже раніше  між цими відомствами вже було підписано Меморандум про співпрацю у сфері боротьби з рейдерством.

Переглядів: 2012
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту