+380673870816 +380673870816

Чи готові рівняни слухати більше української музики? (ВІДЕО)

Відтепер на українських радіочастотах звучатиме ще більше рідної музики. Закон «Про телебачення і радіомовлення», передбачає введення квот на музичний продукт національного виробництва у розмірі не менше 35% від загального обсягу пісень. На Рівненському «Радіо Трек» кажуть  -  до  таких нововведень готові.  І формат, і музичний асортимент дозволяє. 

Людмила Горбачевська, музичний редактор «Радіо Трек»:

- У нас проблем  із кількістю музики. Якісної української немає . Ми можемо поп-музику використовувати, рок, інді, танцювальну, фолк. Наш формат нам це дозволяє робити. Не відчуваємо ми якоїсь скрути в цьому питанні.

А ось інші українські радіостанції вже починають бити на сполох у соцмережах. Розбіжності з’являються у музичних форматах, адже  чимало радіочастот наповненні суто електронною музикою.  Тут  рівненські колеги їх розуміють.

Людмила Горбачевська, музичний редактор «Радіо Трек»:

- Завжди в такі моменти найбільше потерпають вузькі нішеві радіостанції . От танцювальні радіостанції.  Хоча для нас, для нашого формату,  такої музики україномовної вистачає. Для нішевих, я вірю, що можуть бути проблеми з відбором музики. В цьому є негативний бік квотування.

А ось фронтмен  рівненського гурту «PALESTINA»  Максим Коломис лише радіє від нових ініціатив. Він є ведучим із 10-річним стажем музичного  хіт-параду  на одному з місцевих каналів. Тож  як ніхто знає про розмаїття та новинки української музичної індустрії. Переконаний, із наповненням ефіру якісною музикою проблем  виникати не повинно, питання лише у методах відбору самих радійників.

Максим Коломис, музикант, журналіст:

- От треба поставити цю квоту і всі одразу побачать на скільки багато різної, чудової музики. Все представлено, але багато артистів - щось незрозуміле, що називається «формат». А це те, що подобається якимось загадковим дядям, тьотям з незрозуміло якою освітою, інколи взагалі без освіти.

А ось, що з українського слухають рівняни?  Та чи готові вони до ще більшої популяризації свого – рідного.

- Ну, я естраду не дуже слухаю українську. Народне колись слухав  і зараз слухаю. В наших українців просто від природи красиві голоси.

- Такі гурти як «Океан Ельзи», «Vivienne Mort». Багато є талановитих українських гуртів. Це чудово. Їх творчість потрібно розвивати.

Смаки можуть бути різними, проте, коли ви в громадському транспорті, процесом музичного наповнення простору керує водій.  На нові радійні ініціативи більшість керманичів реагує позитивно.

- Прекрасно. Хай буде більше.  -А у вас що грає? -«Хіт ФМ».

- Я за. - А що у вас грає? – «Радіо Трек».

35% українського – це ще не межа. Квоти планують запроваджувати поступово. На 35 і 60 відсотків відповідно організації мовлення мають вийти за 3 роки.  А ось чи будуть вказівки сумлінно виконувати, стежитиме Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Прогнозувати, як вплинуть зміни на смаки та патріотичні налаштування українців, поки ніхто не береться. Експерти лиш зауважують, досвід нашої  держави – не новий. Подібні квоти вже діють  в багатьох країнах світу – сусідній Польщі, Франції, Німеччині, Португалії.  Там свій вітчизняний продукт підтримують саме таким чином.

Схожі статті