+380673870816 +380673870816

Нацполіція області виступила ініціатором перевірки рівня довіри населення до своєї структури (ВІДЕО)

Прокуратурі області не довіряє третина населення Рівненщини. В їхній чесності та дієвості переконані лише 17% жителів. Не далеко від них опинилася і СБУ. Зокрема, до них рівень довіри у жителів області складає близько 20%. А от на таку силову структуру, як Національна поліція мешканці Рівненщини покладають неабиякі надії. Такі результати соціологічного дослідження, що було проведено в РДГУ.

Володимир Лазарчук, заступник декана з виховної роботи психолого-природничого факультету РДГУ:

- Якщо до міліції, яка існувала до реформи, рівень довіри складав 3, 7%, то на сьогоднішній день рівень довіри просто до поліції 11, 28%, до патрульної  - 9,91%. Різниця ця невеличка полягає у тому, що не усюди є патрульна поліція.

Під час соціологічного дослідження опитувані мали можливість не лише висловити свою довіру чи недовіру, а й дати словесну характеристику їхній діяльності. Зокрема, частина жителів таки вважає нові реформи ефективними, в результаті чого зменшилася кількість корупціонерів і на вулицях стало безпечніше. Однак, інші мешканці висловилися аж надто радикально, їхні скарги та побажання навіть не були обнародувані.

Володимир Лазарчук, заступник декана з виховної роботи психолого-природничого факультету РДГУ:

- Там було дуже багато суб’єктивних побажань, що відбулося якесь правопорушення, неправильна реакція. В опитуванні такого питання не було, але ми це нотували і намагалися передавати максимально для поліції. Але це для їхнього службового користування. Ми не можемо це оприлюднити без їхнього дозволу.

Заступник начальника ГУ Нацполіції області Олександр Панасюк зазначає, ці соціологічні дослідження для них дуже потрібні, оскільки лише так можна зробити висновок, чи  реформи, які наразі впроваджуються, ефективні.

Олександр Панасюк, заступник начальника ГУНП в Рівненській області:

- Набагато простіше і легше працювати тоді, коли рівень довіри підвищується. Тоді люди вірять у те, що вони допомагають для поліції зробити ту чи іншу справу, що вона досягне свого логічного завершення.

В Нацполіції обіцяють, і позитивні, і негативні результати дослідження будуть ретельно вивчені і відповідно – зроблять висновки.

Інна Березовська, керівник проекту:

- Ми сьогодні отримуємо ці результати, вони будуть передані нашому психологу поліцейському, який детально кожне питання, відповідь перегляне і зробить свої висновки щодо того чи іншого питання, які піднімалися під час опитування.

Схожі статті