+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обласні депутати вирішили легалізовувати видобуток бурштину власними силами (ВІДЕО)

Штовханина, суперечки і навіть прокльони активістами депутатського корпусу. Так, сьогодні розглядали «бурштинові питання » на сесії Рівненської обласної ради. Депутати повинні були дати згоду або ж відмовити в  наданні надр у  користування двом фірмам для георозвідки на бурштинових землях Володимирецького і Дубровицького районів. Громадські активісти намагалися всіляко переконати обранців не віддавати ці землі. 

Анатолій Полюхович, депутат Зарічненської районної ради:

- Всіх лохами розведуть. Вся Рівненська область  ні мільярдів , ні бурштину не отримає. Якщо ви так зробите, я ставлю палатку, набираю народну самооборону, ми розганяємо обласну раду. Я відповідаю за свої слова.

Активісти вимагають розглядати  питання нелегального видобутку бурштину на всеукраїнському рівні. А от голова обласної комісії з питань екології переконує чекати закону  про легалізацію сонячного каменю – марно. Вирішувати питання треба  своїми, місцевими силами. 

Володимир Валявка, голова постійної комісії облради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього природнього середовища:

- Це фактично єдиний спосіб легалізації видобутку бурштину. Ці активісти відстоюють чорних бурштинокопачів, які нищать природу. Безкарно копають бурштин в північних районах. І немає плюсів ні в державний, ні в місцевий бюджет. 

Мешканці північних  районів  побоюються, що ці землі просто заберуть для видобутку бурштину,  а робочих місць натомість не створять.  

Руслан, мешканець Зарічного:

- Люди надіялися на цей бурштин. Зараз їх точно від цього відсторонили , а собі забирають.

Отримати поліські землі для розвідки цього разу забажало два чернівецьких підприємства «Інклюзів – 8» і «Ред.Мег».  Спочатку, чи то під тиском активістів, чи з власних переконань депутати відмовили одному з них. Проте згодом, після перерви і наради за зачиненими дверима, обласні обранці  переголосували і  таки прийняли інше рішення – дати згоду на георозвідку. А це передбачає дослідження ресурсів надр і можливість 5% - го видобутку сировини.  Загалом,  за останніми даними геологічних досліджень бурштину на  поліських територіях може бути порядка 19-20 тисяч тонн. Проте,  орієнтовна вартість каменю  через нелегальний видобуток впала від 4 до 2 доларів за грам. До того ж,  якщо минулого року бурштинові ресурси краю  оцінювали у 40 мільярдів доларів, то сьогодні  це  на половину менше. 

Схожі статті