У Рівному стартував Міжнародний юнацько-молодіжний фестиваль аматорських колективів "ЛіхтArt" (ВІДЕО)

У Рівному стартував Міжнародний юнацько-молодіжний фестиваль аматорських колективів

Незвично та загадково у Рівному розпочався дев’ятий юнацько-молодіжний фестиваль аматорських колективів  «ЛіхтArt». Цей захід серед театралів славиться не так професіоналізмом, як душевністю, зазначають організатори.

Ірина Первушевська, директор Рівненського ПДМу:

- Цей фестиваль дає можливість асимілюватися тим колективам, які, скажімо, не досить увійшли у театральну когорту молодіжних фестивалів аматорських і дають можливість долучитися вже до більш професійних речей, які існують у театральному мистецтві нашої країни.

Цьогоріч участь у театральному фестивалі беруть понад два десятка колективів із різних куточків України та зарубіжжя, зокрема Словаччини та Білорусі. Вони змагатимуться за звання найкращих у різних номінаціях. А суддями виступлять режисери, які ще самі нещодавно були учасниками, а тепер обиратимуть переможців. 

Петер Луптовський, член журі зі Словаччини:

- Я дуже радий, що є така дружба між нашими виставами - Словаччини та Палацу дітей та молоді. Кілька дітей із Палацу були у нас, у Словаччині на фестивалі. І думаю, що ще кілька років так і буде.

Вперше участь у фестивалі беруть вихованці театральної студії «Лялькові сходинки». Керівник Андрій Окладов зазначає, їхній трупі всього два роки, а глядачам та журі вони демонструватимуть «Фізкультуру для Баби Яги».

Андрій Окладов, керівник театральної студії «Лялькові сходинки»:

- Вона цікава тим, що там поєднані два абсолютно різні жанри. Це актори працюють як у живому плані,  так і з лялькою.

А стартував фестиваль із показу позаконкурсної вистави під назвою «У відкритому морі…» у виконанні місцевої театральної студії «ВідСутність». 

Микола Циганюк, актор театральної студії «ВідСутність»:

- Сама тема, яку піднімає Мрожек, вона є доволі цікавою. Тому що вона не лише людські моральні поняття піднімає, а й поняття політики, що людина хоче це побачити і якихось людських взаємовідносин, і потаємні боки людської свідомості.  

Фестиваль триватиме п’ять днів. І впродовж цього часу прихильники театрального мистецтва зможуть насолодитися не лише цікавими, неординарними та експериментальними постановками. Організатори обіцяють ще чимало сюрпризів. 

Василь Гізун, організатор фестивалю «ЛіхтArt»:

- Фестиваль масштабний у своїх заходах. Близько сорока заходів відбудеться у рамках нашого фестивалю Це і майстер-класи, круглі столи і вечірки, крім фестивальних вистав, звичайно.

Переглядів: 773
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту