+380673870816 +380673870816

1-го листопада рівняни відзначали Міжнародний день вегана (ВІДЕО)

Вони дотримуються законів збереження природи і  називають вегетаріанство не просто обмеженням в їжі, а  певним світоглядом.  Підтримувати  свою життєву позицію Вікторія та Микола  нікого не  закликають .  Вони не їдять  м’яса вже  близько року і запевняють, що почуваються добре.

Вікторія та Микола, вегетаріанці:

- Я хотіла сказати про масовість. Про масове знищення людей через харчі. Навіть те м'ясо, котре ви споживаєте, воно в такий умовах і такими речами нашпиговане. Це просто вбиває нас. Я думаю, нам дає більше природа. Організм звик до злаків, до овочів.

- Не їм м'ясо більше року. Перестав їсти по тим же причинам, бо поставлені на цей «пекельний конвеєр»   вбивства тварин мені не подобається. Супер-можливостей ніби не з’явилося після того як перестав їсти.

Іншої думки дотримується Антон Феодосійович, чоловік не може зрозуміти, навіщо людина має відмовлятися від споживання м’яса, адже -  це джерело користі і сили.

Антон Феодосійович, м’ясоїд:

- Це ледар, який нічого не робить може попити каву і з’їсти щось з трави. А я особисто хочу їсти м'ясо, м'ясо, м'ясо і бути здоровою людиною.

Загалом, у світі  існує декілька видів вегетаріанства, які виділяють за принципами вживання чи не вживання похідних м'ясних та рибних продуктів.  Послідовники суворого виду вегетаріанства -  веганства  відмовляються від використання усіх продуктів тваринного походження як у харчуванні, так і в побуті.  Рівняни, які обрали саме такий спосіб життя інколи жаліються, що наше місто  більше пристосоване до м’ясоїдів. Асортимент вибору веганської продукції у Рівному мізерний.  Єдиний вихід – робити закупи саме на ринку. Тут будь-яка продавчиня   вже знає, що таке вегетаріанство і які харчі підійдуть. 

- Це вегатеріанське ?

- Так.

- А що продаєте?

- Ріпка, петрушка, чорна редька, гарбуз, морква. Було молочне, вже продала.

А от медицина такий стиль життя не дуже підтримує. Лікарі кажуть, у продуктах тваринного походження є амінокислоти життєво необхідні для організму. 

Тетяна Пасічник, лікар-гастроентеролог Рівненської ЦМЛ:

- М'ясо є постачальником білка, а це є основний пластичний матеріал для відбудови організму. При тому, білки складаються із амінокислот – 80 % є ті, що синтезуються в нашому організмі, а 20 % - це ті, які ми отримуємо саме з м’яса.  М’ясо нам потрібно їсти, щоб отримати матеріал для побудови.

Медики наполеглигливо не радять займатися вегетаріанством  молодим людям, чий організм ще не сформувався  та вагітним, а от тим, в кого є проблеми з печінкою та нирками – це лише піде на користь.  І додають, їсти чи не їсти продукти тваринного погодження – це особиста справа кожного. Головне, щоб вибір та його мотивація були свідомими.

Схожі статті