+380673870816 +380673870816

Ажіотаж серед депутатів Рівного, щодо запровадження нововведень (ВІДЕО)

З хрестами, іконами та плакатами. Віряни української православної церкви прийшли пікетувати Рівненську міську раду. Вони категорично проти запровадження у місті електронного квитка. Оскільки, вважають, це без сумніву призведе до скорочення робочих місць та подорожчання проїзду у міському транспорті. Окрім того, це також суперечить їхнім релігійним переконанням. 

- З духовної сторони – це один із сходинок побудови електронної системи. До цих пір ми жили і без комп’ютера, і без мобільного телефону, було більше спілкування між людьми, більша любов і поняття, ніж зараз. Зараз ми відокремлені. Ця система призводить до відокремлення.

Наразі ціна питання запровадження електронного квитка у Рівному – майже чотириста мільйонів гривень інвестицій або два-три мільйони гривень міська рада витратить на суди із корейською фірмою, якщо передумає з запровадженням квитка. 

Роман Чокан, керівник фірми "МСТ Рівне":

- До першого листопада місто визначилося чи буде воно продовжувати даний договір щодо заведення, нагадаю, 15 мільйонів доларів для впровадження єдиного квитка та закупівлю нового транспорту чи він буде розірваний. Якщо він буде розірваний, то змушений теж Вас повідомити, що звичайно, компанія буде звертатися у суд і місто теж буде мати витрати. 

Однак, впровадження передових технологій у рівненську транспортну сферу залежить, в першу чергу, не від рішення міської ради, а напряму від Верховної Ради. 

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту та зв’язку Рівненського міськвиконкому:

- В цьому зверненні йдеться про те, що необхідно прийняти закон про внесення змін до деяких законів України, щодо запровадження в Україні автоматизованої системи оплати проїзду у міському пасажирському транспорті за № 4121 та інший законопроект про внесення змін до деяких законів України, щодо тарифоутворення у сфері міського електричного та автомобільного транспорту за №4649 відповідно.

Нагадаємо, що пілотні проекти із запровадження електронного квитка у інших містах України були призупинені. Не оминула така участь і столицю. 

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту та зв’язку Рівненського міськвиконкому:

- «КиївПасТранс» у 15 році запровадив електронний квиток на підземці. Після двохмісячного успішного опробування прийшла ДФС і прокуратура і підприємство було оштрафоване на 10 млн. грн.

Неоднозначна ситуація склалася і з створенням у нашому місті муніципальної поліції. Зокрема, депутати хочуть знати, які функції виконуватиме новостворений орган, та у скільки гривень це обійдеться міському бюджету. Тому проект рішення було відправлено на доопрацювання. Свою допомогу місту із вирішення цього питання запропонував і головний патрульний Рівного Сергій Мерчук. Зокрема, в першу чергу, будуть переймати позитивний досвід створення муніципальної поліції у Луцьку.

Сергій Мерчук, начальник управління патрульної поліції Рівного: 

- Основним завданням патрульної поліції є охорона громадського порядку та безпека дорожнього руху, тому просив би не плутати. Ми ж не захотіли стояти в стороні. Ми просто хочемо навчити, допомогти і підтримати створення даного структурного органу.

Гостро постало питання і щодо створення у Рівному міської державної архітектурно-будівельної інспекції. Оскільки, зараз міськими будівельними питаннями займається обласне ДАБІ. 

Василь Брагін, голова ГО «Асоціація працівників будівельної галузі Рівного та області»:

- Штрафи, які будуть іти у інспекцію від забудовників, які порушують закон, будуть іти у наш міський бюджет. Ці гроші ми можемо залучати на поновлення дитячих садків, реабілітацію воїнів, які пройшли Схід, так само для нашого міста.

Разом з тим згідно із законом про децентралізацію у кожному місті таки має з’явитися державна архітектурно-будівельна інспекція, зазначає керівник ДАБІ в області Ігор Мічуда. І чим скоріше він з’явиться у Рівному, тим краще.

Ігор Мічуда, начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області:

- Після того, як воно буде створене пройде ще не один місяць, поки ви його створите, найдете керівника. І цей процес є затяжний. Поки буде прийматися повністю кількість справ. Тільки за 9 місяців пройшло 600 перевірок, з яких 50% це місто Рівне. Обласний центр самий завантажений.

Нагадаємо, що у Рівнеради вже була спроба створити міське ДАБІ. Втім, вона не увінчалася успіхом. Оскільки, за те, щоб ДАБІ підпорядковувалася місту на сесії проголосували лише міський голова та чотири депутати. Цього разу, депутати зголосилися, що орган, який буде контролювати будівельну сферу міста таки потрібний, втім спочатку необхідно узгодити положення його діяльності. 

Схожі статті