+380673870816 +380673870816

Жебрацтво, як метод непогано заробітку, процвітає у Рівному (ВІДЕО)

У самому центрі Рівного поруч Свято-Воскресенського храму чоловік у рясі та церковною атрибутикою просить пожертвування. За це пропонує  помолитися за здоров’я ваше та ваших дітей. Питає імена, записує їх  на папірці, а потім розповідає де і як шукати Бога. 

Куди ж ідуть пожертви?! Ми ставимо чоловіку в рясі конкретне питання, але  відповіді так і не отримуємо. Назва церкви, що приклеєна на його спині теж мало відома – «Соборна Восточная автокефеличиская православная». Такої навіть у Вікепідї немає. За кілька метрів біля того ж храму стоїть жінка, теж просить милостиню і переконує — її сусід звичайний шахрай, не хоче працювати, тож знайшов простіший та вигідніший метод заробити. Щоб стояти з протягнутою рукою біля центрального собору Рівного, треба й запитати дозволу у настоятеля, як ця жінка. Вона розповіла, що просить на лікування доньки. Документів ніяких не показує, лише просить щодня. 

Перевірити усіх жебраків, що стоять під церквою, церковні працівники не мають права. Кажуть, це вже територія міста. Відповідно, просити милостиню законом не заборонено. 

Чоловіка в рясі із невідомим іменем, священики теж знають. Кажуть, він обманює людей, прикриваючись благими намірами та ім’ям Бога. Пригадують, як той вчиняв дебош у храмі під час служби. Знадобилася допомога поліції. Перевірити загадкового «набожника» з довгим волоссям у базі міськвідділку теж не вдалося. Без імені чи хоча б якоїсь зачіпки інформації надати не можуть, бо ні місцеві священики, ні інші жебраки не знають хто він. Але чули, що має і житло, і родину, і цілу хату власних дітей, яких треба годувати. Такий спосіб заробітку легший, ніж працювати фізично, кажуть у рівненському притулку для безпритульних осіб. Адже за день можна назбирати до півтисячі в середньому. 

Керівниця закладу Наталія Микита розказує про суми милостині  жебраків-інвалідів, а що казати про “псевдосвящеників” зі скриньками?! Можна тільки припустити, які суми такі категорії осіб збирають, очевидно у свою кишеню. Але повернемося до спецзакладу для безхатьків. Їм дозволено тут бути до пів року. Заклад фінансується з обласного бюджету. Один раз в день дають комплексний обід, на ліжках чиста постіль, меблі, телевізор. В приміщенні тепло. 

Частина з мешканців хоч якось старається влаштуватися на роботу,  щоб  вистачило на їжу. Вже кілька років у такий спосіб  бореться за життя рівнянка Галина, вона лишилася  без житла та засобів для існування  через «квартирну аферу». Майже за 10 років скитання ще жодного разу не просила милостиню. Ця жінка принципово не жебракує, каже має руки, ноги, тож мусить працювати і не хоче обманювати людей, на відміну від інших.  

Більшість з тих, хто стоїть на вулиці витрачає гроші на алкоголь та наркотики, розказують мешканці притулку. І розуміють, що контролювати жербраків ніхто немає права, тим паче, де і на що вони просять. Навіть, якщо  вдаються до найцинічнішої брехні, аби ви подали милостиню.

Тож,  звинуватити "псевдосвященика" у відвертому шахрайстві, того який гуляє під центральним собором Рівного зі скринькою, правоохоронні органи теж не можуть, бо просити милостиню, причому у будь-якій формі законом не заборонено. Покарання є лише у випадку, коли до жебрацтва залучаються діти. 

Схожі статті