+380673870816 +380673870816

Тепер обирати будуть рівняни, яку ініціативу у місті запровадити найвигідніше (ВІДЕО)

Ініціативи рівнян  в практичній площині, сьогодні розглядали експерти комітету «Громадського бюджету» і члени відповідних управлінь міста. Всього  було подано 45 проектів (17 великих та 28 малих). 

Андрій Токарський, член координаційного комітету «Громадського бюджету»:

- Є багато проектів просторового розвитку міста, як парку на Пагорбі слави. І це стосується парку на Гробнику і є проекти спрямовані на те, щоб нашу історичність витягнути з міста. Також ми хочемо, щоб частиною нашого культурно-історичного простору стали ці локації, які багато авторів подали.

Рівняни пропонують як впровадження енергоефективних технологій – сонячні дерева, від яких можна заряджати телефони, еко-парковки,  підсвічування пішохідних переходів  сонячними освітленням. Так, і облаштування територій навчальних закладів спортивними майданчиками, і облагородження рекреаційних зон міста, 9 проектів присвячені культурі та збереженні історичної пам’яті. 

Тарас Максименко, начальник управління культури і туризму м. Рівне:

- Це самі різні проекти. Від облаштування парку ПДМ до проекту по історико-культурній спадщині, який я підтримую руками, ногами, бо він надасть історичне обличчя місту. Ще є проект по ретро–майданчику, де буде грати ретро музика для пенсіонерів  і ветеранів в парку Шевченка. Є хореографічний фестиваль, де з’їдеться вся Україна. Ми зможемо так само порадувати рівнян.

Пропонують рівняни і  оновити графіки руху громадського транспорту, та цю ідею не зовсім підтримують в управлінні транспорту.

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту та зв'язку м. Рівне:

- В нас по вулиці Соборній проходить 7 тролейбусів.  І це ви уявляєте, від верху до низу, стовпом, на кожен маршрут окрему табличку. Вона не є естетичною і враховуючи те, що на наступний рік мріємо про 30 таблоелектронних.

В медицині активні рівняни  хочуть запровадити  інформаційну систему на базі рівненської міської дитячої лікарні. Проект передбачає ведення електронної медичної карти пацієнта, нормативної бази даних, організацію амбулаторного прийому. На реалізацію проекту потрібно мільйон 240 тисяч гривень. Тут  керівництво управління йде на зустріч розробникам . 

Вікторія Покоєвчук, начальник Управління охорони здоров'я м. Рівне:

- В проекті написано, на поліклінічне відділення, але ми вважаємо, що за такі кошти ми можемо зробити більший об’єм роботи. Передбачається стаціонар впровадити, інформаційні технології  і якщо буде можливість, то структурним підрозділом є поліклініка на Чорновола. Теж можемо розглянути таку можливість.

Загалом, громадський бюджет міста становить 10 мільйонів. Як їх розділять – вирішуватимуть рівняни методом голосування. І щоб зловживань не було, голосувати зможуть особи, що досягли повноліття і мають рівненську прописку, або відповідний документ, що людина тут навчається чи працює. Підтримати ту чи іншу ініціативу можна кількома способами: під час он-лайн голосування на сайті rivne.pb.org.ua. Також голоси прийматимуть у кількох точках міста -   це приміщення міської ради,  ЦНАП та чотири ЖЕКИ. Голосування триватиме з 5 по 13 листопада. Переможців оголосять  в грудні, а у 2017 році усі виграні проекти почнуть реалізовувати в життя.

Схожі статті