+380673870816 +380673870816

У Рівненському краєзнавчому музеї презентували експозицію присвячену найдревнішій школі у місті (ВІДЕО)

Продемонструвати історію Рівного у міжвоєнний час через раритетні речі та долі людей, вирішили історики і науковці. Для них вдалось за допомогою музейних експонатів та домашніх реліквій відновити атмосферу та інтер’єр найдавнішого навчального закладу Рівного - школи № 3. Свого часу класні кімнати об’єднували учнів різних національностей та віросповідань, це й демонструвало Рівне, як полікультурне місто.

Максим Гон, голова ГО «Мнемоніка»:

- Рівняни  повинні навчитися пам’ятати так, як пам’ятають європейці. Пам’ятати культуру титульної нації і тих, кого ми називаємо національними меншинами. У нашому випадку – це пам'ять про поляків, які вчилися у третій школі, євреїв, українців. І це той синтез, який найкраще відтворюється сакральними спорудами - діючим колись костелом, собором і синагогою.

Старовинні парти, дошка, шкільна література  і предмети  інтер’єру – усе це нагадує про інше Рівне, історію якого намагаються вберегти  від забуття.  

Галина Данильчук, завідувачка відділу виставок Рівненського краєзнавчого музею:

- Чи скажімо, вчительський стіл. На столі і чорнильниця, указка, гасова лампа. І предмети святих книг: Святе Письмо римо-католицьке, православне наше і єврейська Тора.

Під час презентації експозиції відвідувачів познайомили не лише із полікультурним, багатонаціональним містом Рівне, яке існувало у довоєнний час, а й розповіли історії про тих людей, які навчалися в 3-й школі. Більшість учнів єврейської національності були жорсткого розстріляні у Сосонках .

Сучасні реалії найстаровиннішої школи у Рівному, яка  у наступному році відсвяткує 110–ту річницю.  Минуле тут зберігають у музейній кімнаті, а сучасність впроваджують в освіті.

Ольга Тимощук, директор Рівненської ЗОШ №3:

- Дійсно, навчалися в школі діти різних національностей: євреї, німці, словаки, чехи, українці, росіяни і вони всі знаходили єдине в рідній школі. Разом з тим, зараз школа використовує сучасні технології в навчанні. Ми працюємо початкова школа за науково – педагогічним проектом «Інтелект України».

А ось побачити історію Рівного і обличчя міста в різних національностей і конфесій  всі бажаючі зможуть у краєзнавчому музеї. Експозиція «Полікультурне Рівне» триватиме три тижні.

Схожі статті