+380673870816 +380673870816

Рівненських депутатів та держслужбовців сьогодні вчили регулювати конфлікти інтересів (ВІДЕО)

Зробити роботу депутатів і держслужбовців чесною, прозорою і ефективною, - такі основні завдання семінару,  який об’єднав представників місцевого самоврядування і досвідчених експертів - лекторів.  

Алла Черній, в.о. директора Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади:

- Ключовою темою якраз і є налагодження комунікацій і подолання конфліктів у всіх сферах – чи це побутова діяльність людей і органів місцевого самоврядування. Бо зараз відгородити державних службовців, депутатів  і людей просто не можливо, бо ми повинні розуміти, що це є одне ціле і проблеми у всіх однакові, тому почнемо із прозорості і подолання конфліктів.

Поняття конфлікту інтересів – на цій темі найбільше сфокусувалися експерти. Це коли посадовець, чи депутат під час прийняття певних рішень переслідує свою, особисту вигоду.  Для чиновників  і громадськості вона  ще не до кінця розкрита,  проте може бути  джерелом зловживань у виконанні своїх обов’язків .

Гюнель Бабакішієва, експерт ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос»:

- Це дуже поширене явище, але ми не можемо звинувачувати в цьому депутатів або чиновників, бо до цього це питання не регулювалося. Мета цього семінару – надати роз’яснення, щоб вони розібралися, що таке конфлікт інтересів і яким чином вони можуть це врегулювати.

Чи не зловживає посадовець  у задоволенні своїх інтересів, - це можуть  перевіряти і контролювати  представники ЗМІ, громадськість і новостворене Національне агентство із запобігань корупції. 

Гюнель Бабакішієва, експерт ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос»:

- І журналісти, і активні громадяни можуть моніторити, чи є в діях чиновників конфлікт інтересів. Треба виявити чи є приватний інтерес у вирішенні того, чи іншого питання. З найпоширенішого – це виділення земельних ділянок родичам, або виділення комунального майна. Це найпоширеніший приклад. І якщо депутат не оголосивши про приватний інтерес  приймає рішення, то це, по перше, адміністративна відповідальність, а по друге – це рішення може бути скасоване в суді.

Що таке конфлікт інтересів більшість рівненських депутатів таки знають і усвідомлюють відповідальність за прийняті рішення, зізнається міський обранець Микола Бляшин.

Микола Бляшин, депутат Рівнеради:

- Я скажу, що особисто писав заяву про конфлікт інтересів. Знаю, що колеги писали такі заяви. Будучи на останній бюджетній комісії один із депутатів заявив, що в нього є конфлікт інтересів. Ці норми є. І звичайно практику потрібно аналізувати, слідкувати, яка вона буде.

Організатори ж  тренінгу сподіваються, - лекції значно розширять уявлення посадовців про їх повноваження і обов’язки та попередять зловживання у роботі. Адже, Центр «Ейдос» вже оскаржив ряд порушень принципу конфліктів інтересів депутатами і чиновниками області. Усі зібрані матеріали  передали до Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Схожі статті