+380673870816 +380673870816

Рівнянам розповіли про правила безпеки на водоймах

Теорія без практики нічого не варта. На базі Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах відбулися практичні семінари "Безпека на водних об’єктах", метою яких було навчити провідних фахівців як правильно надавати першу медичну допомогу. 

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах:

- Минулого року в Рівненській області загинуло 54 людини, на жаль. Із них 4 дитини. Це на водних об’єктах. 

Ось така невтішна статистика, миритися з якою у Рівному не хочуть. Як змінити ситуацію на краще обговорили на щорічному засіданні Обласної науково-методичної ради з цивільного захисту, безпеки життєдіяльності та основ медичних знань на якій були присутні провідні фахівці в галузі безпеки життєдіяльності.

Андрій Юсенко, завідувач кафедри загальнотехнологічних дисциплін та цивільної безпеки РДГУ:

- Число людей, які гинуть у надзвичайних ситуаціях майже на порядок більше, ніж у розвинених країнах Європи, тому такі заняття дуже доречні і ми надіємося, що вони зменшать цю статистику. Сьогодні такі практичні заняття ідуть на користь. Одна справа прочитати в книжках, а друга – коли професіонали показують.

Зачувши крики рятувальники чим душ мчать на допомогу. Адже у цій справі кожна хвилина – ціною людського життя. Витягнувши потопаючого з води, рятувальники поспішають на беріг. За таким сценарієм у рамках засідання, нині і повинні були пройти навчально-практичні завдання. Проте, через нещасний випадок, який мав місце на річці Горинь, його дещо спростили. 

Наталія Яковець, завідувач НМУ ЦЗ та БЖД в Рівненській області:

- Комунальний заклад "Обласна станція екстреної медичної допомоги" покаже, як же правильно надавати першу медичну допомогу. Її повинна вміти надавати кожна людина.

Порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого. З цим твердженням незгідні як рівненські рятувальники, так і головний лікар комунального закладу "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Олег Ушкевич. Він розповів присутнім як потрібно надавати першу медичну допомогу.

Олег Ушкевич, головний лікар КЗ "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф":

- Перш за все, це звільнення ротової порожнини від сторонніх тіл, перевірка ознак життєдіяльності, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів, штучна вентиляція легень та непрямий масаж серця.

З відкриттям купального сезону все більше рівнян шукають порятунку від палючого сонця на водоймах. Рятувальники не втомлюються нагадувати про елементарні правила безпеки на воді, дотримуючись яких, можна убезпечити себе та оточуючих.

Схожі статті