+380673870816 +380673870816

У Рівному вирують пристрасті довкола гаражів

Гаражні суперечки вирують у Рівному. Мешканці будинків по вулиці Млинівська 41 організували мітинг біля міського апеляційного суду, вимагаючи об’єктивності та легітимності судових рішень. Причиною невдоволень стало незаконне, на думку збунтованих рівнян, заволодіння гаражами, які раніше належали їм, а потім, дивним чином, опинилися у власності приватного підприємства "Прип'ять".  

Понад десять років тому пан Микола, як і багато інших мешканців вулиці Млинівська, вклав свої заощадження у будівництво гаражного комплексу, неподалік свого будинку. Омріяне місце для стоянки автомобіля та зберігання господарських речей чоловік отримав у право власності, заплативши на той час двісті тридцять чотири мільйони карбованців. Проте, господарем свого гаража був не так довго як бажав. Колективне підприємство "Авангард", яке будувало цей комплекс, без згоди та відома людей у 2000 році перепродало територію із сімдесятьма гаражами, нібито за чотири тисячі гривень вже іншому власнику, фірмі "Прип'ять". 

Микола Шмендрук, власник гаража:

- Показували нам рішення Київського суду щодо розтлумачення акту купівлі-продажу. Фірма "Прип’ять" купила повністю гаражний комплекс, де не вказано ні слова, що він складається з 70 гаражів. Тоді, коли в 1992-1998 роках люди мають свідоцтва права власності про те, що ми власники.

Пан Микола відмовлявся сплачувати податки за свій гараж, мовляв жодних офіційних рахунків йому не надходило, все на словах. В результаті чого й лишився права власності на нього. Одного дня застав заблокований вхід до гаража. Свої права він відстоював у суді. І переміг. Власність повернули, але податки він і далі не платить.

Микола Шмендрук, власник гаража:

- Як можна нараховувати гроші на заробітну плату сторожам, коли в мене нема рахунку і це все готівкою береться. Ми давали офіційні запити в інспекцію. Прийшла відповідь, що дана фірма не має найманої праці.

В гіршому становищі опинився пан Леонід. Суд позбавив його права власності на гараж через борги. Чоловік таким рішенням обурений і вважає його незаконним.

Леонід Давидюк, колишній власник гаража:

- Гараж мій отримали люди, які відношення до будівництва не мали. Не заплатили ні копійки за його будівництво. І на основі простої довідки, яку видав директор "Прип'яті", що ніби його жінка заплатила пайові внески за будівництво гаража, організували злочинну групу.

Директор приватного підприємства "Прип'ять" засвідчує, що згідно рішення Вищого господарського суду, право власності на увесь майновий комплекс належить йому. Чоловік заявив, що на чуже майно не посягає. Лише просить, щоб люди сплачували рахунки за землю, світло та інші послуги. Якщо ні, то він анулює права власності боржників через суд.

Микола Вавринюк, директор МПП "Прип'ять":

- Ми зверталися до Міністерства юстиції, зверталися в Київ, щоб нам роз’яснили. ЗАТ "Авангард" не був кооператив і довідки, які він видавав на приватизацію, вони сьогодні не дійсні, їх можна анулювати. Мені це не потрібно. Шановні, платіть.

Люди мітингують і просять, щоб земля гаражного комплексу була передана в міську власність. Вони створили кооператив і будуть надалі відстоювати свої права в суді. Власник же цілісного майнового комплексу сказав своє остаточне слово, мовляв, хто не сплачуватиме рахунки, той позбудеться гаража. Нині борг за несплату податків з боку поки що власників гаражів становить тридцять тисяч гривень.

Схожі статті