+380673870816 +380673870816

На Рівненщині може з'явитися ще один дендропарк (ВІДЕО)

Акуратно вимощені доріжки, м’якенька не витоптана травичка, височіють рідкісні дерева, повертають до сонця голівки унікальні квіточки. Ця особлива місцинка із затишною атмосферою створювалася впродовж тридцяти років. І це місце має назву – санаторій «Червона калина». На сьогодні перед керівництвом закладу постало питання щодо отримання статусу заповідного.

Олена Байрак, професор Державної екологічної академії:

- Мова на сьогодні йде про надання частині території насаджень статусу заповідного у разі дендропарку місцевого значення, тому що основу вже складає лісовий масив, котрий урізноманітнений різними іншими деревами та кущами. На сьогодні виявлено понад 70 видів, з них – половина природного походження, батьківщина яких Північна Америка, Південна і Східна Азія, Південна Європа.

Микола Сивий, головний лікар санаторію «Червона калина»:

- Ми дерева рідкісні посадили у себе. Це гінго – цілий парк. Саме перше на планеті рослина дерево виросло, яке називається гінго. Ми з них робимо настої різні, ліки і вживаємо для лікування наших людей.

Аби цей дендропарк все більше відповідав своєму статусу, із усієї України сюди привезені унікальні види саджанців. Зокрема, подарунок у кількості тисячі рідкісних дерев та рослин санаторій отримав від громадської організації «Українська спілка ірису».  

Алла Герноуз, голова правління ГО «Українська спілка ірису»:

- Для санаторію «Червона калина» ми привезли дуже багато деревних, хвойних, листяних, серед них і екзотичних, в тому числі і тюльпанове дерево з ботанічних садів та дендропарків, також привезли багато посадкового матеріалу квіткових рослин.

А Кременецький ботанічний сад пішов на експеримент. Вони привезли сюди кілька видів саджанців, не характерні для нашої території. Наприклад, такі, як лісові орхідеї.

Ліана Онук, завідувач відділом фітосозології Кременецького ботанічного саду:

- Рівненщина порівняно з іншими регіонами має скромніший флористичний склад, тому що у неї такі географічні умови, бідні ґрунти, специфічні умови і збільшення видрового складу має велике значення для населення і поширення нових видів.

Олена Байрак розповідає, отримати заповідний статус вони намагаються не для того, щоб цією унікальною флорою насолоджувалися лише люди, які лікуються у «Червоній калині», а й для інших, зокрема – це буде велике поле для вивчення та дослідження науковцями, студентами екологами і біологами. На разі вже підготовлений відповідний проект рішення щодо заснування на території санаторію «Червона калина» дендропарку. Його має погодити спочатку обласна рада, а потім затвердити в столиці. 

Схожі статті