+380673870816 +380673870816

На Рівненщині масово всихають ліси (ВІДЕО)

Ліс -  це легені планети, тому ми зобов’язані його берегти. На жаль, останнім часом зелені насадження масово всихають, через що лісникам доводиться їх вирубувати. Адже дерево просто гине і не приносить ніякої користі. 

Сергій Івашинюта, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства:

- На сьогоднішній день у Рівненському обласному управлінні всихаючи таких соснових насаджень є біля 10 тисяч гектарів. Проблема - це кліматичні умови і пониження ґрунтових вод. Це перші ознаки того, що починають нападати різного роду шкідники – це короїд, лубоїд, і нематода, вони приносять різного роду захворювання, проходить закупорка судин і на протязі від двох тижнів до місяця насадження всихає.  

Найбільше потерпають від шкідників – сосни.  

Володимир Кислюк, директор ДП «Костопільський лісгосп»:

- Ми намагаємося комбінувати породи таким чином, щоб тут була гарна якість і технічної деревини, а також, щоб була ягода для людини та тварини і посадка мала естетично гарний вигляд. 

Всі саджанці, зазначають фахівці, зібрані у них на розсаднику, тому мають кращі генетичні властивості. Проте, аби дерево виросло, його потрібно ще і правильно посадити. Крім того перед посадкою, лісівники обробляють коріння саджанців спеціальними препаратом, який шість місяців зберігає вологу. Завдяки таким технологіям і посадкою нових дерев можна вберегти нашу флору. Ще одна проблема для лісів - це пожежі. Аби швидко реагувати на них на базі Костопільського лісгоспу ведеться відеоспостереження.  

Віталій Стельмащук, головний лісничий ДП « Костопільський лісгосп»:

- Автоматично у випадку задимлення зупиняється камера, фіксується азимут для того, щоб виявити нам необхідне і з іншої побачити. Тобто одна показує один азимут, інша -інший. І методом засічки визначаємо точне місце загоряння.

Така система значно покращує роботу лісників і зменшує ризики виникнення масових пожеж. 

Схожі статті