+380673870816 +380673870816

Яке воно життя вимушено переселених осіб, що проживають на Дніпропетровщині (ВІДЕО)

Маленька кухня в будинку переселенців Буткових заміняє цілий офіс, де працюють над випуском газети «Дороги Донбасу». Унікальність  видання в тому, що воно безкоштовно, без будь-якої підтримки держави, розповсюджується прифронтовими територіями. Містить новини та корисну інформацію для мешканців, які хочуть переїхати на мирні землі. Ідея виготовляти газету у Тетяни з’явилася, коли вона зіштовхнулася із жорстокою дезінформацією.

Тетяна Мріль, видавець газети:

- Батьки вірять, що тут дітей розбирають на органи, що ми п’ємо кров немовлят – все над чим ми сміємося. Виявляється, багато людей в це повірили.

Родині довелося покинути рідний Дмитров і оселитися тут – за 60 кілометрів від Дніпра в селі Дружба. Першою дім обживати почала Тетяна з дітьми, а вже згодом вона дочекалася чоловіка із зони АТО, що воював там добровольцем. Тепер родина озброюється лише друкованим словом, перший наклад газети вийшов у 30 тисяч екземплярів і розійшовся миттєво.

Тетяна Мріль, видавець газети:

- Люди тягнуться, читають, люди хочуть, особливо, коли немає агресії, звинувачень, а є просто конкретні приклади, як люди можуть впоратися з такими ж проблемами в своїх містах. І з корупцією.

Ірина Лаговська, журналіст:

- Ця лікарня в Славгороді пустувала більше 10 років. Нині вона перетворилася не просто на притулок для переселенців, а міні – бізнес центр. Тут вирощують квіти, ремонтують оргтехніку та навіть надають перукарські послуги. 

Тут проживають 32 переселенці, 12 з них мають інвалідність. Та навіть вони у сільському районі знайшли для себе і зайнятість, і покликання. Олександр Клочко перебрався сюди з родиною із Шахтарська. На новому місці Олександр не розгубився – виборов грант і продовжив розвивати свою справу – ремонтувати комп’ютери. Допомога стала поштовхом рухатися вперед .

Олександр Клочко, переселенець з Донеччини:

- Це додаткове робоче місце. Це допомогло. Столи допомогли, Інтернет , кабель.

Талант Олександра забезпечує всю родину. Чи не найбільше сином пишається його мама.

Галина Клочко, мама Олександра:

- Ми не думали, розумієте, захворювання не з легких – ДЦП. І в принципі – він це все сам.

Трохи інших світ можливостей для переселенців відкриває грантова допомога донорів з-за кордону. Для людей, що опинилися  у сільській місцевості, де з роботою скрутно – це вкрай актуально, розповідає радник губернатора з питань ВПО.

Владислав Макаров, радник з питань ВПО голови Дніпропетровської ОДА:

- Ця практика є. І цю справу треба рухати далі, можливо по таким невеликим населеним пунктам.

Проте, видавцю газети «Дороги Донбасу» грантове забезпечення не світить . Для отримання такої допомоги потрібно свою справу робити прибутковою, але заробляти на цьому гроші родина не хоче, адже переконана – люди заслуговують отримувати правду безкоштовно.

Схожі статті