+380673870816 +380673870816

Юні знавці хімії відвідали рівненський Льонокомбінат (ВІДЕО)

Учні старших класів природничо-математичного ліцею «Елітар», які цікавляться хімією, завітали в гості до Рівненського льонокомбінату. На підприємстві для юних хіміків влаштували екскурсію виробництвом. Школярам продемонстрували всі етапи створення одягу – від пряжі до готового виробу. Діти побачили цехи, де виготовляють трикотажне полотно, фарбують його, розкроюють та шиють одяг – і усе за найновітнішими технологіями, на сучасному обладнанні. 

Олена Хохлюк, учениця 11-го класу ПМЛ «Елітар»:

- Вражень багато, багато емоцій. Я в магазин ходила, але не знала, що тут такі технології, стільки людей працює і взагалі як воно все відбувається.

Екскурсія виробництвом найбільшого текстильного підприємства країни була лише частиною програми відвідин Рівненського Льонокомбінату. Адже для дітей підготували і майстер-класи з моделювання кольору тканини. 

Роман Данилюк, заступник директор ПМЛ «Елітар»:

- Рівненський Льонокомбінат - це грант нашої області. Тут є сучасна хімічна лабораторія. Хотіли, аби діти спробували сучасне обладнання і сучасні технології по виробництву і фарбуванню тих самих тканин.

Галина Коробка, директор Рівненського льонокомбінату:

- Льонокомбінат завжди наголошує на тому, що ми не лише даємо роботу молодим фахівцям, які тільки після вузу, після технікуму чи коледжу, але й показуємо і наголошуємо на важливості освіти, адже діти - це наше майбутнє і лише від нас залежить, яких фахівців ми виховуємо.

Щоб заохотити юних рівненських хіміків,  для них дали можливість попрацювати у лабораторії Льонокомбінату під наглядом досвідчених науковців. 

Ольга Параска, докторант кафедри хімії Хмельницького національного університету:

- Вони себе сьогодні спробують в ролі технологів у справжній виробничій лабораторії. Вони будуть робити зразки тканин. Це перший зразок тканини, який вони самі створять і пофарбують. Сьогодні вони побачать наскільки це легко, цікаво і як щось творити самому і отримувати результат.

Юні науковці на свій смак обирали бажаний колір тканини, а також уважно слухали поради фахівців як правильно змішувати необхідні сполуки. В результаті за декілька годин перебування на Льонокомбінаті, учні отримали не лише незабутні враження, а й серйозні практичні навички. А дехто уже замислився про своє майбутнє у текстильній промисловості.

Богдан Пугачев, учень 9 класу ПМЛ «Елітар»:

- Я на таких виробництвах ніколи не був. Тут дуже круто. Я сам побачив як роблять одяг і сам міг пофарбувати тканину. Це дуже круто.

Схожі статті