+380673870816 +380673870816

Рівненські полісмени взяли участь у тренінгу консультативної місії Європейського Союзу (ВІДЕО)

З рівненськими патрульними працювали іноземні колеги. Так, представники Консультативної місії Європейського Союзу проводили тренінг для наших полісменів. Після чого вони отримали відповідні сертифікати. Працювали з патрульними впродовж двох тижнів їхні колеги з Німеччини та Австрії. 

Жанет Хуг, радник з питань взаємодії поліції з громадою:

- Ми є командою, що займається виключно взаємодією поліції з громадськістю, тому це і є основний напрямок на якому ми зосереджені. Окрім цього, комісія займається таким питанням, як підтримання громадського правопорядку управління кадрами та іншими питаннями, які пов’язані з сектором безпеки України. 

За словами іноземців, дуже важливо налагодити систему взаємозв’язку поліції та громадськості, адже тільки тоді буде порядок і будуть відчутні зміни. 

Йосеф Нотдурфтер, радник з питань взаємодії поліції з  громадою:

- Це є філософія взаємодії поліції з громадськістю, підвищення довіри шляхом створення партнерства між поліцією та громадою. Поліція повинна звертатися до громадян, консультувати, отримувати згоду громадян на підтримку правопорядку та шукати контакт з громадянами. 

Едуард Холод, лейтенант поліції:

- Люди наші ще не можуть перейти від міліції до поліції. Як пояснили колеги, у них були такі самі зміни, але за рік-два нічого не зміниться, як вони пояснили, треба 5-10 років і тоді будуть зміни. 

Зараз фахівці Консультативної місії ЄС подібні тренінги проводять по всій Україні. Сподіваються, таким чином зможуть удосконалити роботу патрульних і уникнути певних проблем. В свою чергу рівненські полісмени зазначають, - у них є ще чому вчитися у своїх іноземних колег. 

Андрій Ліснічук, командир І-ї роти батальйону Управління поліції м. Рівне:

- В них полісмени значно вищого ґатунку, ніж у нас. Зокрема, навіть те, що один поліцейський може на рівні виконувати і функції патрульного і функції колишнього інспектора ДАІ. Тобто він так само слідкує і за охороню громадського порядку і так само може документувати сліди злочину без залучення експерта. У нас, наприклад, треба викликати слідчо-оперативну групу і ми їм передаємо це все. В процесі цього можуть загубитися сліди, може бути не повністю передана інформація.

Схожі статті