+380673870816 +380673870816

Cкільки коштують раціони утриманців рівненських державних закладів (ВІДЕО)

На момент зйомок у засуджених за планом обід. В столову ходять групами. Готують тут самі в’язні, роздають пайки теж. Для кожного передбачено: перша страва, друга — гарнір, салат та компот з хлібом. Ну кухні в’язниці порядок.

Керуючий їдальнею та розробник меню саме цієї колонії, наголошує - , такі продукти в раціоні мають бути щодня і в обов'язковому порядку. У казанах вже доварюється суп з ячмінної крупи. В’язень Сергій -  у минулому був шеф-поваром ресторану. Каже, для смачної страви треба продукти, а в колонії їх завжди вистачає.   

Немає на що нарікати, кажуть в’язні. В цій тюрмі годують  краще, ніж доводилося часто-густо їсти на свободі. Щоб зберегти здоров’я в’язнів, хорошим харчуванням на цей рік із держбюджету передбачено більше як півтора мільйони гривень. Цього річ ця сума майже вдвічі більша із передньою. Керівництво установи каже -, інфляція на утримання в’язнів теж вплинула, але якість харчування не змінилася. 

У харчоблоці Рівненської центральної міської лікарні поварі приходять на роботу удосвіта, щоб встигнути приготувати дієтичні страви. Найбільше пишаються гороховим супом, його пацієнти люблять. М’яса в супи тут ніколи не додають, бо його ніколи і не постачають. Дівчата з лікарняної кухні уже навчилися обходитися тим мінімальним набором продуктів. Крупами - ячмінь, перлова, пшенична, рідше картопля і сезонні салати. 

Щодня випікається 110 -120 буханці хліба, тому борошняних виробів вистачає. В коморі заготовлена липа. 12 кілограмів такої користі для здоров’я назбирали працівниці лікарні.  От її на зиму може і бракувати, каже дієтсестра. Із обов’язкового переліку продуктів харчування затвердженого МОЗ - із передбаченого держбюджету лікарня спроможна закупити,  у найкращому випадку,  половину, все інше  - за рахунок спонсорів та власних заготовок. 

Можливості залежать напряму  від фінансування. Тих коштів, які надходять на медичну галузь зі столиці ледь вистачає на базовий набір, повідомили у міському управлінні охорони здоров’я. Тому лікарні працюють за пріоритетами. Спершу надати медичну допомогу,  а вже потім нагодувати. 

Але навіть із залученням додаткових грошей на харчі - міська лікарня може витратити на одного пацієнта 5 з половиною гривень  в день. Цього року у зв’язку з тотальним дорожчанням  заклад має отримати вдвічі більше фінансування, в тому числі на харчі. Сума зросла із 760 тисяч гривень до мільйона двісті, але працівниць  харчоблоку міської  лікарні ці суми геть не тішать. Кажуть, раціон для хворих не змінився. 

Малята Рівненського дошкільного навчального закладу №14  готуються до обіду. Сьогодні дітки мають борщ, рибні котлети з гарніром, запашні пиріжки з капустою та повидлом, а ще чай.  

Працівниці кухні садочка  кажуть, дітки в них харчуються добре. Батьки не скаржаться.  Раціон намагаються робити  збалансованим, поживним з потрібною кількістю калорій, згідно визначених норм -  це більше 2-ох тисяч.  Вартість харчування у дошкільних навчальних закладах визначають органи місцевого самоврядування. Цьогоріч чиновники  вирішили спростити задачу для батьків: замість 40% оплати за харчі, взяли на себе половину. Інші 50 % оплачують батьки. 

Офіційні накази Кабміну про харчування у державних закладах та установах. Переліки продуктів для засуджених та пацієнтів лікарень майже не відрізняються, на кілька пунктів кращі варіанти дитячого меню у садочках. По факту ж, у майже ідеальному співвідношенні вдається дотриматися вимог Кабміну з харчуванням тюрмам та виправним закладам.  Садочки вирівнюють показники з допомогою батьківських коштів. Адміністрації лікарень  доводиться  щодень міркувати,  як покращити меню, бо єдиним держбюджетом пацієнтів не нагодувати. 

Схожі статті