+380673870816 +380673870816

На Рівненщині фіксують випадки сказу у домашніх та диких тварин (ВІДЕО)

Агресивна тварина не завжди скажена. Ветеринари зазначають – на неадекватну поведінку може впливати багато чинників. А ось страх води – основний симптом того, що у тварини сказ. 

Володимир Мельник, лікар ветеринарної медицини I категорії:

- Перший симптом - це агресія, страх води, неадекватна поведінка. Проте агресію у тварини може викликати і її психологічний стан. Тому, найбільше потрібно звертати увагу на страх води, а також страх різких звуків. Тоді тварина дуже реагує на різкі звуки.

Для роботи з хворою на сказ твариною існують відповідні служби. 

Володимир Мельник, лікар ветеринарної медицини I категорії:

- Не доведи Господь, з цією твариною контактувати і самостійно щось робити. Потрібно відразу звернутись у ветеринарну службу і тоді наша служба буде реагувати по інструкції. Якщо тварина бродяча і її потрібно відловити, то це до МНС чи КПТ 1728, коли потрібно цю тварину виловити.

Якщо ж ви на вулиці зустріли собаку з ознаками сказу, намагайтесь спокійно і впевнено від неї відійти, - радять кінологи. 

Людмила Козлюк, старший інспектор кінолог з пошуку вибухових речовин та зброї Кінологічного центру ГУ НП в Рівненській області:

- Це собаки злістні, в них червоні очі і сильне слиновиділення. Вона безперервно гавкає та гирчить, кидається. До таких собак в жодному разі не можна підходити і жаліти їх. Від таких собак потрібно по малу відходити не тікаючи, але боковим поглядом постійно стежити, де вона знаходиться.

Та коли зустрічі з агресивною собакою вже не уникнути, запам’ятайте кілька порад, які вам стануть у пригоді. 

Людмила Козлюк, старший інспектор кінолог з пошуку вибухових речовин та зброї Кінологічного центру ГУ НП в Рівненській області:

- Потрібно подивитись навкруги, можливо ви знайдете камінь чи палку якими можна захиститись. Можна захиститись сумкою, портфелем чи зонтиком. До собаки обов’язково стояти передом, а не спиною, адже зі спини ви не будете бачити звідки собака нападе. Сумку потрібно винусунути вперед в напрямку пащі собаки, тварина вкусить за сумку і тоді ви зможете вдарити її по животу ногою. Якщо в вас немає нічого з собою, а тварина вже кидається вас кусати,тоді складуйте кулак і давайте його в пащу собаки. Вона не прокусить, просто може трохи обдерете кості. Тоді ж знову таки ви зможете вдарити її ногою в живіт або по голові другою рукою.

Також можна взяти 50 грам чороного перцю і 50 грам тютюну, змішати цю суміш і носити з собою, а у разі потреби аби видігнати агресивну тварину, сипнути перцем їй в очі. Якщо ж вас все таки вкусила тварина з ознаками сказу негайно зверніться до лікаря. Те саме стосується і Ваших домашніх улюбленців. Звісно, якщо тварина вже вакцинована, то наврядче вона заразиться, якщо ж ні, то зроблене в той же день щеплення може врятувати життя вашого улюбленця. Загалом же ветеринари кажуть, завдяки акції по базкоштовному щепленю домашніх тварин цьогоріч вакцини від сказу отримали більш ніж 2,5 тисячі собак та котів у місті.  

Схожі статті