+380673870816 +380673870816

Провини лікарів у смерті рівненського хлопчика Миколи Антонюка комісія при Міністерстві охорони здоров'я не побачила (ВІДЕО)

Скоро мине рік як Миколки не стало. Та  родина Антонюків досі не може оговтатися від страшної трагедії.  Нагадаємо, 5-річного хлопчика  доставили до обласної дитячої лікарні з підозрою на апендицит .  У дитини була висока температура, проте за словами батьків, належної допомоги малеча так і не отримала – лише укол «Ношпи», заборону пити воду і  наказ чекати до ранку, щоб пройти  УЗД .

Ганна Степанюк, бабуся:

- Я була в палаті, коли Миколка помирав…Цей Думановський навіть не підійшов до дитини, щоб в реанімацію везти. Він міг би сам допомогу надати як кваліфікований спеціаліст. З реанімації нікого не було. 

А от заключення  МОЗ, яке нещодавно оприлюднили журналісти говорить про інше – у Миколки вже після смерті встановили рідкісну хворобу Крона - хронічне запалення шлунково-кишкового тракту і тому, за висновками цитуємо  «...смерть дитини була обумовлена не недоліками у наданні медичної допомоги, а власне тяжкістю його захворювання».  Під таким заключенням підписались експерти "Головного Бюро судово-медичної експертизи».  Батьки ж розповідають, хлопчик був дуже активним і жодних натяків на будь-які патології в нього не було.

Наталя Антонюк, мама:

- Дитина була дуже активна. Про те, що вона була просто хвора підозр не було жодних. Не говорячи вже про «дуже хвора», «смертельно хвора». Таких підозр і таких симптомів у дитини не було.

Наразі батьки чекають на оголошення підозри лікарю, який тоді приймав хлопчика - Костянтину Думановському.  Цю справу розглядатимуть в суді, проте експертиза певним чином може змінити хід подій у розгляді справи, каже адвокат родини.

Ярослав Коноплястий, адвокат сім'ї Антонюків:

- Причинно – наслідкового зв’язку між діями лікарями і тяжкими наслідками не виявлено. Останні два абзаци експертизи, що дитина вмерла би і так, незалежно від допомоги.  Кваліфікувати дане кримінальне провадження по 140 статті, не варто, тому я думаю, що воно буде перекваліфіковуватися на 139.  Ненадання хворому пацієнту допомоги медичним працівником.

У поліції ж кажуть, - експертиза не дала вичерпних відповідей на запитання, які ставить слідство. 

Олександр Панасюк, заступник начальника ГУ НА в Рівненській області:

- Нами ініційовано призначення повторної експертизи  із залученням різних спеціалістів з різних експертних установ. Будуть спеціалісти з Києва, Волині. Інших даних поки я сказати не можу.

Нагадаємо, лікар, який приймав тоді хлопчика -  завідувач відділення хірургії Костянтин Думановський  від своєї посади був відсторонений, проте нині досі тривають суди з його поновлення.  Але колектив лікарні вже відрікся від свого співробітника.

Віталій Бойко, головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні:

- Справа зараз знаходиться в суді, яке рішення буде, таке й будемо приймати. А позиція адміністративна, громадянська, що як адміністрація, так і колектив ми цього лікаря не бачимо в стінах обласної дитячої лікарні. 

Не лишати цю справу без увагу та розголосу, обіцяють громадські активісти. Вони знову оголосили акцію протесту в соцмережах з хештегом «карантин безкарності». Рівняни роблять фото із ватно-марлевою пов'язкою на обличчі та ставлять у свій профіль на Фейсбук. 

Інна Білецька, журналіст:

- Ми не чекали такого цинізму від фахівців МОЗ, ми не чекали крайньої експертизи і таких висновків. Цей цинізм – це коли дитину здорову, яка не мала важких проявів захворювання прирекли фактично на смерть. Експертиза була призначена лише на одне – відбілити дії лікаря Думановського і не дати оцінку реальній ситуації, яка склалася. 

В свою чергу громадськість вимагає провести ще одну незалежну експертизу, із цим проханням звертатимуться до обласних депутатів,  а ті до Міністерства охорони здоров’я . Якщо активістів не почують, вони обіцяють протести, деякі навіть готової голодувати, бо кажуть, історія цієї дитини близька кожному і повинна мати справедливу розв’язку. 

Схожі статті