+380673870816 +380673870816

Віртуальна карта старого міста Рівного покаже, що знаходилося на тому чи іншому місці (ВІДЕО)

Поринути у минуле за один клік. Історик Максим Гон розповідає, сотню років тому Рівне було зовсім інакшим, і в першу чергу місто вирізнялося своїм різнобарв’ям національностей. Чехи, поляки, євреї та українці відвідували кожний свої храми, організовували торгівлю, будували банки, школи, лазні. До 1945 року… Після приходу радянської влади все полінаціональне різноманіття почало поступово знищуватися.

Максим Гон, історик:

- Це православні храми, це католицький храм, який вже не функціонує як святе місце, це численні юдейські синагоги, жодна з них не функціонує і найбільша з них з радянських часів перетворена у спортивну залу, це національні школи поруч із українськими, низка єврейських шкіл, польських шкіл, польських державних шкіл, російська гімназія, чеська школа.

Аби привідкрити завісу минулого, історики задумалися про створення віртуальної карти Рівного. На його розробку та проведення дослідження пішло понад два місяці клопіткої та виснажливої роботи. Зокрема, потрібно було перелопатити гору історичних документів, аби віднайти якнайбільше відомостей про ту чи іншу споруду міста. Загалом, із попелу історикам вдалося відродити понад сотню мало кому відомих об’єктів.  

Назарій Поліщук, розробник технічної частини сайту: 

- Будь-який користувач Інтернету може зайти за посиланням на інтерактивну карту і ознайомитися, яка ж будівля була в тому чи іншому місці, чи там, де він проживає. Зрозуміло, що це переважно центр міста. Адже більше століття тому більш був заселений центр міста, і там було зосереджено найбільше споруд.

Дослідники на досягнутому зупинятися не збираються. Зокрема, у їхніх планах створити такі ж віртуальні карти і про інші великі міста Рівненщини. Ознайомитись з мапою можна за адресою www.infolight.org.ua.

Схожі статті