+380673870816 +380673870816

Як живеться мешканцям багатоповерхівок Рівного?

Зруйноване асфальтне покриття, аварійний стан труб у підвалах, повна відсутність місць відпочинку на подвір’ї. Схожу картину можна зустріти у багатьох будинках нашого міста. 

Тамара Савінкова, член громадської ради при Рівненському міськвиконкомі:

- Там машини стоять, там діти ходять, там нема де присісти стареньким людям, там взагалі нема ніяких умов, то цей будинок не як елітний, а як "бомжовський".

Саме таку оцінку багатоповерхівці за адресою проспект Миру 10-а, яка колись вважалася однією із найкращих у місті, дала член громадської ради при Рівненському міськвиконкомі Тамара Савінкова. Ще два роки тому мешканці будинку подали заявку до громадської ради з надією, хоч якось змінити ситуацію. Втім, через постійний брак коштів у бюджеті ця ситуація лишалася без змін. Серед нарікань людей - жахливий стан асфальтного покриття на подвір’ї, постійні прориви труб у підвалі та квартирах першого поверху, в результаті чого у жителів постійно цвітуть стіни. Домком будинку Галина Остапчук розповіла, що вже впродовж двох років мешканці турбуються і про безпеку власних дітей, через те, що дитячий майданчик не має чітких меж, а навкруги їздять автомобілі.

Галина Остапчук, домком:

- Два роки як розгородили дитячий майданчик, забрали ту загорожу невідомо кому і загорожи нема, і площадки нема два роки.

Вислухати усі проблемні питання від мешканців прийшов міський голова Рівного Володимир Хомко. Він запевнив, що після введення у дію побудинкових тарифів, більшість залежатиме від самих мешканців. Адже кошти витрачатимуться лише на їх будинок, і лише на те, чого бажають мешканці. Втім, існує і інша сторона медалі. У квитанціях за комунальні послуги капітальні ремонти не прописані, лише поточні. Тому грошей на них не буде. Володимир Хомко розповів, що наразі, на жаль, робити капітальні ремонти неможливо, адже коштів бракує.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- В Рівному у цьому році було понад 40 мільйонів на утримання всієї комунальної інфраструктури, втім через недофінансування делегованих повноважень державою, 38 своїх мільйонів ми віддали за державу і чекаємо, що держава нам їх поверне. Коли їх повернуть, тоді ми допоможемо мешканцям.

Скільки в нашому місті багатоповерхівок із такими чи схожими "комунальними" проблемами – сказати важко. Втім, вже зрозуміло достеменно, що допоки державний бюджет не доповнить міську скарбницю, зрушити з місця такі проблеми неможливо. І ще одне наболіле питання. Програма із утримання та експлуатації ліфтів державою наразі також не фінансується. До прикладу, в нашому місті аварійних ліфтів вже налічується 40. Що буде, коли вони усі зупиняться, - невідомо.

 

Схожі статті