+380673870816 +380673870816

За словами рівненських медиків, нині найдієвішим способом профілактики ГРИПу є вакцинація (ВІДЕО)

Нежить, температура, головний біль, кашель, ангіна. Щороку вони стають вірними супутниками чи не кожного українця восени та взимку.

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційним відділенням Рівненської ЦМЛ:

- У нас захворюваність на ГРИП та ГРВІ починає зростати ось в цей вже період жовтень-листопад. А епідемічний підйом припадає на січень-лютий і захоплює березень.

Медики зазначають , зараз оптимальний час для щеплення проти ГРИПУ, адже, коли взимку епідемія вже розповсюдиться, чекати від вакцини дива буде пізно. 

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційним відділенням Рівненської ЦМЛ:

- В передепідемічний сезон варто провести ряд заходів, зокрема щеплення. Щеплення потрібно проводити за два місяці до очікуваного епідпідйому, мінімум за два тижні . А ось ця противакцинальньна кампанія не має ніякого логічного і медичного підгрунтя.

Робити щеплення від ГРИПу можна як вагітним, так і новонародженим. Протипоказання для вакцини майже відсутні, разом з тим в кожній поліклініці є кабінети щеплення, де лікарі спочатку ретельно обстежать людину перед тим, як робити щеплення. Також медики не радять людям займатись самовакцинацією.

Сергій Дорошенко, завідувач інфекційним відділенням Рівненської ЦМЛ:

- Підробити вакцину практично не можливо. Їх декілька західних фірм випускають. Вони мають специфічні умови зберігання. Для пересічних громадян варто зауважити, що вакцина повинна зберігатись в холоді. Якщо вакцина куплена, то відразу її потрібно нести до лікаря. Адже нагрівання може зіпсувати той препарат.

Якщо ж ви все ж не довіряєте людям в білих халатах та вакцинам, підготувати імунітет до зими можна і народними методами. Побільше вітамін, заняття спортом, настоянка ехінацеї - чудові помічники вашого імунітету. Також радять лікарі і займатись загартуванням. Підійде і контрастний душ декілька разів на тиждень. 

Схожі статті