+380673870816 +380673870816

Пересопниця увійшла до рейтингу найцікавіших туристичних об’єктів проекту "Волинь туристична"

Майже рік мальовниче селище Пересопниця неподалік Рівного живе новим життям. З моменту святкування 450 річниці Пересопницького Євангеліє та відкриття культурно-археологічного комплексу тут чимало змінилося. Днями у домівці старовини зібралися експерти з 5 областей аби представити новий масштабний проект "Волинь туристична". 

Відоме Пересопницьке Євангеліє було сформоване на берегах річки Стубла, в мальовничому селищі Пересопниця. Ще до 2011 року про славетне минуле місцини нагадував лише пам'ятний знак Пересопницькому Євангелію. Нове життя в духовний осередок вдихнула Рівненська обласна державна адміністрація, ініціюючи там будівництво культурно-археологічного центру "Пересопниця". Нині ж рівненські можновладці виступили ініціаторами вже іншого масштабного проекту під назвою "Волинь Туристична", презентація якого цього понеділка і відбулася на Батьківщині Першокниги.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації:


- "Волинь туристична" як новий туристичний проект на теренах України об’єднує територію частково або повністю 5 областей. На сьогоднішній день є великий попит на тур вихідного дня та на внутрішні екскурсії. Люди, ніби і знають свою Батьківщину, але іноді обмежуються 2-3 найбільш популярними об’єктами, а про все інше вони не знають. Тому цей проект однозначно направлений і на внутрішній туризм, на розвиток сільського туризму. Власне, це об’єднання зусиль заради того, щоб туристичний потенціал історичної Волині значно пожвавився.


Нині Пересопниця стала родзинкою на туристичній мапі не лише Рівненщини, а й усієї України, адже тут знову панує дух старовини. Можливо, саме тому культурно-археологічний центр і увійшов до рейтингу "Топ-10 найцікавіших туристичних об’єктів проекту "Волинь туристична". Окрім археологічно-культурного центру "Пересопниця", до списку пам’ятних місць Волині увійшло близько двохсот туристичних об’єктів, які задля зручності туристів об’єднали у 24 маршрути. Ознайомитися з ними та більше дізнатися про Волинський край усі охочі зможуть на спеціально створеному порталі voluntravel.com.ua. Хоча сам проект "Волинь туристична" перебуває ще у стадії розвитку та вдосконалення, завідувач сектору туризму у Волинській області Віталій Чернець бачить у ньому чималу перспективу.

Віталій Чернець, завідувач сектору туризму у Волинській області:

- Цієї весни місто Луцьк зробило сайт, який відповідає більш-менш такому європейському стандарту і сайт "Волинь туристична", оцей наш з вами спільний, вже буде запрошувати велику кількість людей.


Побувати на гостині у садибі княжого воєводи, на власні очі побачити реконструкцію штурму давньоруської фортеці, ознайомитися з цінними експонатами музею. Все це та багато іншого запропонував архітектурно-культурний центр "Пересопниця" експертам, партнерам проекту із Волині, Тернопільщини, Житомирщини та Хмельниччини. Культурна самобутність народу – це коштовна прикраса, кожна намистина якого доповнює окрасу своєю унікальністю та неповторністю. І у намисті української історії та культури Пересопниця має своє неперевершене обличчя та долю, творену віками.

Схожі статті