+380673870816 +380673870816

Яке воно життя безхатченків у Рівному (ВІДЕО)

Життя  на вулиці.  Як нині живеться безхатченкам в місті.  З чого, окрім чарки, складається їх буденне життя та з якими проблемами зіштовхуються із настанням холодів.

Це Оксана з Волині. Їй 27. Жінка живе просто неба на вулицях Рівного. Нині її оселя - місце за телефонними будками  «Укртелеком», поблизу Майдану Незалежності.

Оксана, безхатченко:

- Живу на вулиці. Поліція нас ганяє. Живемо як є. Їмо те, що знайдемо. Життя в нас прокляте. Нас люди трохи не розуміють. Гляньте на нього і гляньте на мене, хоч я і в положенні.

Оксана на третьому місяці вагітності. Проте, їй це не заважає далі вживати алкоголь і спати на холодному бетоні. 

Оксана, безхатченко:

- Я не хочу. Всі кажуть  робити аборт. Я ніколи так не вчиню. Але ж куди нас візьмуть, саме мене? Я не грамотна, отак сяду на переході і сиджу з цією рукою. Сама собі різала. Ось на шиї так само.

Переважно люди воліють не помічати у місті безхатченків, що потерпають в антисанітарії та мають проблеми з алкоголем. Проте, серед них є й не зовсім безнадійні, - про це розповідають нам уже в притулку на Дубенській, 71.  До прикладу, Георгій, колись був дальнобійником, мав родину, дім. Згодом ,через життєві колапси він залишися один. Квартиру віддав дітям і тепер проживає у притулку. Найважче, каже, це коли ти у свої 58 не можеш знайти роботу і стати повноправним членом суспільства .

Георгій, мешканець притулку:

- Куди не підеш влаштовуватися на роботу, всі питають «Скільки тобі років?» . Як скажеш, що 58, то ніхто не хоче брати. От в нас така держава. Я 8 років за кордоном від’їздив. Стаж водія. Куди не піду на роботу, питають «Скільки років?», а потім «Вибачте, на Ваш вік роботи немає».

За рік в притулку  зареєстрували на обліку близько 600 громадян, які  зіштовхнулися із життєвими труднощами.  Безхатченки сюди можуть приходити погрітися, заночувати, також тут раз на добу забезпечують харчуванням. Звісно, із заморозками  підопічних  в притулку побільшає, - каже  керівництво. 

Наталія Микита, завідувач відділення обліку бездомних громадян та надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла, центру з надання соцпослуг:

- Ми відкриті на обігрів  зазвичай з початку отеплювального сезону, але з похолоданням різко збільшується кількість підопічних. В нас є місця в кімнатах, запрошуємо і просимо небайдужих рівнян . Бо не завжди підопічний ,який лежить на вулиці хоче дійти сюди, а якщо хтось йому допоможе, то ми будемо тільки вдячні.

Ще одне, чим можуть допомогти небайдужі – це теплий одяг .

Наталія Микита, завідувач відділення обліку бездомних громадян та надання послуг з харчування та облаштування на нічліг особам, які не мають житла, центру з надання соцпослуг:

- Я закликаю всіх рівнян, передивитися свій одяг. Те, в чому ви рік не ходили, ви його точно не вдягнете, а можливо хтось буде за це вдячний. Дуже велика потреба з чоловічим взуттям.

А доки притулок готується до напливу гостей. Георгій допомагає працівникам облаштовувати тут усе необхідне і розповідає про свою мрію, вірить, що вона таки неодмінно збудеться.

Георгій, мешканець притулку:

- Щоб внук мій був здоровенький, я знайшов собі роботу і звідси «чухнув» в квартирку. І все.

Схожі статті