+380673870816 +380673870816

У селах Рівненщини «вільна» земля коштує грошей (ВІДЕО)

Одвічна війна за гектари. Так, активісти громадської організації «Антикорупційний моніторинг» спробували з’ясувати чи реально у Рівненському районі отримати у власність земельну ділянку. 

Земля, як у місті, так і у селі, вартує однаково. Відомо, що у Рівному неодноразово виникали скандали навколо виділення земельних ділянок. Оскільки, міська влада запевняє: вільної землі на території міста немає. Втім, подібна війна за клаптики землі спостерігається і в Рівненському районі. Адже, ні для кого не секрет, що незабаром місто буде розширюватися, і землі навколо Рівного матимуть неабияку вартість.

Юрій Дюг, директор ГО «Антикорупційний моніторинг»: 

- Зазвичай, саме на території сіл земель як таких майже немає. Або вони є, але можуть бути не обліковані як такі, що можуть бути передані. І зазвичай, селищна рада відмовляє людині. І через що ми маємо масштабну корупцію і у нас вже другий голова сільської ради затримується на хабарі у півмільйона. Ви розумієте цінність цієї землі? 

Нагадаємо, що заробити на вільній землі намагалися голови Обарівської та Зорянської сільких рад. Тамтешні землі вони оцінили у чималу суму – понад пів мільйона гривень в обох випадках. На разі їхню винуватість з’ясовують у суді. Голова Рівненської районної держадміністрації Володимир Пилипчук зазначає, такі прикрі випадки сталися через недосконалість земельного законодавства.   

Володимир Пилипчук, голова Рівненської районної державної адміністрації:

- Є квартирна черга, в яку записуються люди, вони стають на чергу. Є перший номер, другий, третій номер і по цій квартирній черзі виділяються квартири. По земельним ділянкам такого немає і це дає поле для того, щоб говорити про корупцію. Це дає поле, щоб робити якісь корупційні дії. 

Загалом, людина за своє життя може претендувати на виділення п’яти земельних ділянок. Для цього потрібно подати такі документи, як заява, посвідчення особи, копія документів і графічний матеріал, який вказує на бажане місце розташування ділянки. А вибрати вільну землю можна на публічній кадастровій карті.

Сергій Дубич, в.о. начальника ГУ Держгеокадастру в Рівненській області: 

- Ті, які відображені кольором синім – це означає, що документи або у розробці, або уже посвідчене право. Там,  де земельна ділянка не відображена синім кольором – це означає, що вона нікому не передана. Однак тут є ситуація, якщо земельні ділянки були оформлені із 1992 по 2004 рік включно, то вони відображені на карті не будуть.

Втім, такий вибір мають лише ті, у кого в селі наявний Інтернет. А у іншому разі – вірити на слово сільському голові або працівнику Держгеокадастру області. 

Схожі статті