+380673870816 +380673870816

Про історію української державності говорили під час Всеукраїнської науково-практичної конференції в МЕГУ (ВІДЕО)

Історію пишуть чорнилом , а  творять -  кров’ю. Сьогодні в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті говорили про історію української державності під час Всеукраїнської науково-практичної конференції . Захід приурочили  25-річчю проголошення незалежності України і об’єднали найзмістовніші дослідження та думки істориків. 

Шлях України до державності  та  самоідентифікаіції   –  довгий, тернистий , із численними втратами . Історики кажуть , - просто проголосити незалежність – недостатньо, держава сама має стати незалежною . То ж цей процес триває і досі. Анексія Криму, військовий конфлікт на сході – це сучасні реалії встановлення нашої державності. Проте, не слід забувати і про витоки та початок становлення. 

Георгій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Наша історія досить глибока, об’ємна і досить велика. Проте, на скільки ми її знаємо, на скільки маємо власне українську історію? В цьому виникає велике дискусійне питання в середовищі істориків. Хочу зазначити, що Київська Русь була тим фундаментом, з якого власне й розпочалося зведення української державності. Прийнамні так повідомляє офіційна історіографія.

Проте, дослідники не оминають увагою і більш ранні періоди формування цілісної України. І якщо досліджувати усі аспекти формування державності,  стає очевидно, що наша незалежність – це величезна воля і  прагнення  народу, а також численні зусилля і втрати.

Андрій Жив’юк, доцент кафедри історії МЕГУ:

- Великий шлях пройшла українська нація, щоб здобути свою державу. Особливо жертовним цей шлях був у 20 столітті. Це і перша спроба створення української держави у 1917 році, захист держави аж до 1921 року. З 1917 до 1930 продовжилася боротьба за державу у різних формуваннях повстанських, пізніше була «Карпатська Україна», пізніше була Друга Світова війна і ті спроби, які були в роки Другої Світової війни. Ну і нарешті, кінець 80-х, початок 90-х, Народний рух України і омріяне 24 серпня 1991, потім 1 грудня 1991 року.

Ту незалежність, яка дісталася нам мирним шляхом, нині продовжують відстоювати хлопці на Сході вже із зброєю у руках . Дуже важливо про це пам’ятати і об’єднуватися навколо спільної мети, - вважають в МЕГУ. Саме тому і організовують подібні заходи.

Володимир Борейко, проректор з наукової роботи МЕГУ:

- Ми вважали за необхідне, перш за все, віддавши шану захисникам, провести цю конференцію, згадати їх імена, згадати усіх, хто боровся за Україну. І власне така конференція, на якій присутні багато друзів з інших університетів,  направлена на виховання молодого покоління в патріотичному дусі.

Схожі статті